Spektakularny napad na Europejskich Targach Sztuki! Rabusie niczym Peaky Blinders

i

Autor: Materiały prasowe - Netflix/Screen z Twittera - HWHofs Do niecodziennej sytuacji doszło w Holandii

Spektakularny napad na Europejskich Targach Sztuki! Rabusie niczym Peaky Blinders

2022-06-29 12:08

W piątek 24 czerwca rozpoczęły się Europejskie Targi Sztuki. Te odbywające co roku wydarzenie już od swojego początku, a więc od 1988 roku, cieszy się dużą popularnością wśród koneserów sztuki i przyciąga ponad 70 tysięcy odwiedzających. Podczas tegorocznej edycji doszło do groźnej sytuacji - dokonano spektakularnego napadu z bronią. Zaskakujące jest jednak to, że rabusie swoim ubiorem bardzo przypominają postaci z popularnego serialu - sprawdźcie sami!

Europejskie Targi Sztuki odbyły się po raz pierwszy w 1988 roku i rokrocznie przyciągają ponad 70 tysięcy odwiedzających. Całe wydarzenie odbywa się w Centrum konferencyjno-wystawienniczym Maastricht (MECC Maastricht), w którym prezentowane są znajdujące się obecnie na rynku dzieła sztuki. Poza tradycyjnymi obszarami jak malarstwo czy rzeźba, zwiedzający mogą podziwiać kolekcje sztuki nowoczesnej, wzornictwa czy biżuterii. To właśnie na wystawie prezentującej tą ostatnią doszło do niecodziennej sytuacji.

Muniek o nowej płycie T.Love : „No jara mnie to strasznie!”

Napad podczas Europejskich Targów Sztuki

We wtorek podczas Targów doszło do groźnej sytuacji. Do budynku, gdzie prezentowano zbiory, weszło czterech elegancko ubranych mężczyzn, który w pewnym rozpoczęli napad. Celem rabusiów stała się gablota, zawierająca cenną biżuterię brytyjskiego jubilera. Do sieci trafił film, który prezentuje przebieg wydarzeń. Jeden z nich próbował rozbić gablotę za pomocą ogromnego młota, a pozostali wymachiwali bronią w kierunku zwiedzających. To, co zwróciło szczególną uwagę internautów, to strój rabusiów, który niemal od razu przywodzi na myśl słynny serial.

Peaky Blinders próbowali ukraść biżuterię na Europejskich Targach Sztuki?

Mężczyźni widoczni na nagraniu ubrani są bardzo modnie i stylowo - blezery, białe koszule, wąskie spodnie i kaszkiety. Nie dziwi więc, że Internet natychmiastowo okrzyknął, że napadu dokonała grupa, stylizowana na gang Peaky Blinders. Mowa oczywiście o popularnym serialu, którego akcja dzieje się tuż po I Wojnie Światowej i koncentruje się na postaci Thomasa Shelby’ego, lidera gangu Peaky Blinders, działającego w Birmingham. Internauci zwrócili też uwagę na dwie postaci - Mężczyznę, który próbował odstraszyć złodziei szklanym wazonem oraz starszego Pana, który cały napad przesiedział spokojnie na ławce, znajdującej się tuż obok gabloty.

Jak skończył się napad?

Niemal natychmiast po ataku na gablotę włączył się alarm, jednak rabusie zdążyli ukraść część biżuterii - policja nie zdradza obecnie, ile wynoszą straty. Według doniesień, przestępcy weszli do budynku przez restaurację, a w jej pobliżu mundurowi znaleźli dwóch mężczyzn, prawdopodobnie powiązanych z napadem, którzy zostali aresztowani. Pozostała czwórka nadal jest poszukiwana.

Sonda
Chodzisz na wystawy sztuki?