Paul McCartney nie będzie rozdawał autografów. Powód jest dosyć zabawny

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=-zcEbsUEVDY

Paul McCartney ujawnił, kim była Eleanor Rigby. Zagadka została rozwiązana!

2021-11-12 10:25

Są takie piosenki, które z biegiem lat stają się kultowe, ale i owiane tajemnicą, do której fajni dorabiają pewnego rodzaju ideologię. Paul McCartney postanowił ujawnić, kim była słynna Eleanor Rigby.

Są numery w historii rocka, które z biegiem lat stały się klasykami, jednak są także owiane pewnego rodzaju tajemnicą, która z czasem obrasta legendami. Tak jest w przypadku Eleanor Rigby, która pojawiła się w numerze The Beatles z 196 roku. W końcu Paul McCartney ujawnił, skąd wzięła się ta tajemnicza postać.

Co tam w środku gra - Happysad - Odrzutowce i kowery

Paul McCartney ujawnił, kim była Eleanor Rigby. Zagadka została rozwiązana!

W wywiadzie dla 'BBC Radio', Paul McCartney powiedział, że postać jest zainspirowana pewną starszą panią:

Kiedy dorastałem znałem dużo starszych pań, bo brałem udział w programie Bob-A-Job, w którym skauci wykonywali różne prace za szylinga. Dostawałeś szylinga za uprzątnięcie szopy albo skoszenie trawnika. Chciałem napisać piosenkę, która by je wszystkie podsumowywała. „Eleanor Rigby” zainspirowana jest starszą panią, którą bardzo dobrze poznałem. Nie pamiętam, jak ją spotkałem, ale często chodziłem do jej domu, bo mieszkała sama. Dużo rozmawialiśmy, a ja robiłem dla niej zakupy. Siadaliśmy w kuchni i opowiadała mi te różne historie, które potem zapisałem. Tyle, że nie nazywała się Eleanor Rigby a Daisy Hawkins. Napisałem tę piosenkę w piwnicy przy 57 Wimpole Street, gdzie wówczas mieszkałem.

Jak widać historia jest dosyć prosta i nie ma tu nic szokującego.

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]