Paul Di'Anno śpiewa klasyki Iron Maiden! Wyjątkowy występ w Wielkiej Brytanii

i

Autor: Screen z YouTube/kkpriest Paul Di'Anno wrócił na scenę

Paul Di'Anno śpiewa klasyki Iron Maiden! Wyjątkowy występ w Wielkiej Brytanii

2023-07-13 10:32

Paul Di'Anno zapisał się w historii heavy metalu jako trzeci wokalista Iron Maiden i głos, który słychać na dwóch pierwszych albumach formacji. Choć po odejściu ze składu grupy Di'Anno był zaangażowany w inne liczne projekty, to wciąż wraca pamięcią do dawnych czasów. Jak teraz, podczas pierwszego od dziesięciu lat koncertu w Wielkiej Brytanii.

Paul Di'Anno rozpoczął karierę pod koniec lat 70. W 1978 roku został on nowym wokalistą, wciąż formułującej się w tym czasie, grupy Iron Maiden. Muzyk brał udział w w nagraniach debiutanckiego albumu zespołu, który ukazał się w kwietniu 1980 roku. Wydawnictwo zostało bardzo dobrze przyjęte i stało się jednym z kluczowych projektów dla ruchu New Wave of British Heavy Metal. Iron Maiden kontynuowali współpracę z Di'Anno, który pojawił się także na wydanym w 1981 roku krążku Killers, oraz na EP-ce Maiden Japan. Niestety, wokalista zaczął mieć coraz większe problemy z alkoholem i używkami, w związku z czym został wyrzucony z zespołu, którego nowym wokalistą został Bruce Dickinson. Po Iron Maiden, Di'Anno skupił się na karierze solowej, a także na działalności w takich projektach, jak Gogmagog, Battlezone, Killers czy RockFellas. Obecnie muzyk od czasu do czasu koncertuje, jednak od lat zmaga się z licznymi problemami zdrowotnymi - Di'Anno ma problemy z kolanem i w dużej mierze porusza się na wózku.

Within Temptation o koncertowaniu z Iron Maiden

Paul Di'Anno po raz pierwszy od 10 lat w Wielkiej Brytanii!

Choć w 2020 roku Paul miał dać swój ostatni koncert, a następnie udać się na emeryturę, to ze względu na pandemię COVID-19 do występu nie doszło. Di'Anno zagrał swój pierwszy od siedmiu lat pokaz w ubiegłym roku w Chorwacji, a teraz miał miejsce inny, zupełnie wyjątkowy koncert. Wokalista pojawił się w czwartek 6 lipca w w KK's Steel Mill w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii, by wesprzeć na scenie nowy zespół byłego gitarzysty Judas Priest, K.K. Downinga, czyli KK's Priest. Paul zaśpiewał aż osiem utworów z repertuaru Iron Maiden, w tym kultowe Sanctuary, Murders In The Rue Morgue, Killers Phantom Of The Opera. Był to pierwszy występ Di'Anno na terenie Wielkiej Brytanii od dziesięciu lat! Sprawdź kilka nagrań poniżej.