Paul Di'Anno w ostrych słowach o Phantom of the Opera w wykonaniu Ghost: Totalnie do bani

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Jimmy Hubbard Krytyka coveru Iron Maiden w wykonaniu Ghost

Paul Di'Anno w ostrych słowach o "Phantom of the Opera" w wykonaniu Ghost: "Totalnie do bani"

2023-05-23 12:41

Światło dzienne ujrzał już najnowszy projekt od Ghost. Tym razem szwedzka formacja zdecydowała się nagrać EP-kę z coverami innych artystów. W ramach promocji wydane zostały, jako single, kompozycje "Jesus He Know Me" Genesis i "Phantom Of The Opera" Iron Maiden. Ostro na tą drugą propozycję zareagował jej wykonawca, Paul Di'Anno.

W piątek 19 maja swoją premierę miał najnowszy projekt zespołu Ghost. Tym razem szwedzka formacja postanowiła nagrać własne wersje utworów innych artystów, niezależnie od gatunku. Na EP-kę Phantomime złożyło się pięć coverów kompozycji Genesis, Tiny Turner, The Stranglers, Television Iron Maiden. Jeśli chodzi o legendę heavy metalu, Tobias Forge i spółka sięgnęli po klasyk, jeszcze sprzed czasów Bruce'a Dickinsona. Mowa o Phantom of the Opera z debiutanckiego Iron Maiden, kiedy to wokalistą zespołu był jeszcze Paul Di'Anno. Muzyk postanowił odnieść się do tego coveru i nie są to dobre słowa...

Iron Maiden zagrają w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Paul Di'Anno krytykuje cover Ghost!

Muzyk postanowił skomentować utwór we wpisie w swoich social mediach. Choć został on już usunięty, to w Internecie nic nie ginie. Wokalista dał upust swoim emocjom i jasno dał do zrozumienia, że zupełnie nie przypadła mu do gustu nowa wersja Phantom of the Opera. Di'Anno napisał wprost: "Wszyscy pytają mnie o opinię na temat coveru "Phantom" Ghost. Nie żeby to miało znaczenie, ale to jest kur***ko do bani" i dodał kilka wymiotujących emotek.