Pantera opublikowała wideo, zapowiadające powrót na scenę! Fani zespołu szaleją!

i

Autor: Screen z Instagrama/charbenante Pantera zapowiada powrót w nowym wideo

Pantera opublikowała wideo, zapowiadające powrót na scenę! Fani zespołu szaleją!

2022-11-28 10:15

Już pod koniec sierpnia powrót zespołu Pantera, w nieco zmienionym składzie, stał się faktem. Muzycy oficjalnie zagrają razem jeszcze w tym roku, jednak to w kolejnym sezonie grupa dosłownie zawładnie światowymi scenami, w tym u nas w Polsce. Czy jest na co czekać? Fani nie mają żadnych wątpliwości, a w tym przeświadczeniu utwierdza ich kolejne wideo, zapowiadające wielki powrót Pantery!

Zespół Pantera został założony w Teksasie w 1981 roku przez braci Dimebaga Darrella Vinniego Paula, już rok później do składu dołączył basista Rex Brown, a w 1986 roku wokalistą zespołu został Phil Anselmo. To właśnie w takim składzie zespół zyskał największą rozpoznawalność, choć jeszcze przed dołączeniem Anselmo do składu formacja wydała trzy albumy studyjne, stylizując się w tym okresie twórczości na zespół glam metalowy. W 1989 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Atco, a już rok później światło dzienne ujrzal album  Cowboys from Hell. Płytę tę sam zespół zwykł nazywać "swoim oficjalnym debiutem". Krążek spopularyzował brzmienie groove metalu, a samą Panterę szybko uczynił jednym z najważniejszych metalowych zespołów lat 90. W połowie tej dekady między artystami zaczęły pojawiać się napięcia, spowodowane przede wszystkim uzależnieniem Anselmo od heroiny. Grupa zawiesiła działalność w 2001 roku, by ostatecznie rozpaść się dwa lata później. W 2004 roku Dimebag Darrell został zamordowany przez uczestnika jednego z koncertów, w 2018 roku zmarł drugi z braci Abbott, Vinnie. 

Wielki powrót Pantery i koncert w Polsce

W lipcu po raz pierwszy pojawiły się pogłoski, jakby Pantera miała się zreformować z Zakkiem Wylde i Charliem Benante w składzie. Wieści te zostały oficjalnie potwierdzone pod koniec sierpnia, kiedy to w oficjalnych social mediach zespołu pojawiły się zapowiedzi pierwszych od ponad 20 lat koncertów. W kolejnych miesiącach grupa zaczęła ogłaszać coraz więcej występów, w tym także koncert w Polsce! Pantera zagra w naszym kraju 5 czerwca 2023 roku w ramach powracającego Metal Hammer Festival, który odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety na wydarzenie trafią do sprzedaży już we wtorek 29 listopada. 

Rockowe koncerty w 2023 roku - na te zespoły czekamy najbardziej!

Pantera zapowiada powrót w nowym wideo!

Pierwszy koncert Pantery po ogłoszonym powrocie odbędzie się już w tym tygodniu, dokładnie 2 grudnia. Tego dnia zespół zagra w Meksyku w ramach Hell & Heaven Metal Fest. Na niecały tydzień przed tym wydarzeniem, grupa podzieliła się z fanami kolejnym wideo, zapowiadającym koncerty. Jest ono bardziej aktualne od tego, które ujrzało światło dzienne kilka miesięcy temu i przedstawia szykujący się do występów aktualny skład Pantery!

Iron Maiden - co wiesz o legendzie heavy metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym wokalistą Iron Maiden?