Palaye Royale

i

Autor: Materiały prasowe

koncerty rockowe w polsce w 2024 roku

Palaye Royale kolejną gwiazdą Letniej Sceny Progresji! Koncert zespołu już za chwilę

2024-07-08 8:42

Palaye Royale ogłosili europejską trasę koncertową zaplanowaną na lato 2024 roku, która obejmuje występy na najważniejszych festiwalach oraz koncerty solowe. Trasa rozpocznie się od Slam Dunk w Wielkiej Brytanii i dotrze do Warszawy, głównych miast w Austrii, Szwajcarii, Danii, Holandii, a zakończy się w Niemczech.

EP-ka "Sextape" i ich kolejne pięcioutworowe wydawnictwo "Songs For Sadness" wydane za pośrednictwem Sumerian Records, dopełniają monumentalny rok dla tria, w którym świętowali ogromny sukces albumu "Fever Dream" największą serią koncertów w UE i Wielkiej Brytanii, wliczając w to wyprzedany koncert w londyńskim Eventim Apollo, a także wypełnionym po brzegi setem na Reading & Leeds Festival.

Tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy zespół wydał dziesięć utworów, a rok 2024 zapowiada się jeszcze lepiej, ponieważ zespół ma wydać kolejny długogrający album. Są również ogłoszeni na festiwalach takich jak: Slam Dunk w Wielkiej Brytanii i Tons of Rock w Norwegii.

PALAYE ROYALE chcą stworzyć swój obwoźny cyrk? Sebastian Danzig dla Eska Rock

Palaye Royale latem wracają do Polski [DATA, MIEJSCE, BILETY]

  • 9 lipca 2024
  • Letnia Scena Progresji, Warszawa

BILETY:

  • Sprzedaż ogólna rozpoczęła się w poniedziałek 11 marca na LiveNation.pl.

O zespole

Łącząc brit-pop, glam rock i art-punk, Palaye Royale zgromadzili prawie miliard streamów w ciągu swojej kariery i zdobyli legion wiernych fanów dzięki swojemu szybkiemu, brudnemu rock'n'rollowi. Po raz pierwszy wylądowali w Los Angeles jako nastolatkowie, od tamtego czasu przebyli drogę przez bezwzględną scenę rockową L.A., przechodząc od grania koncertów w piwnicy, mieszkając w samochodzie, po występy na arenach na całym świecie. Niezależnie od tego, czy występują na największych festiwalach, takich jak: Reading i Leeds, Download i Pinkpop, czy też grając wyprzedane koncerty, najważniejszą ambicją zespołu jest pogłębienie rzadkiej więzi z ukochaną rzeszą fanów, pieszczotliwie nazywaną Soldiers of the Royal Council.

Czwarty pełnometrażowy album Palaye Royale, Fever Dream, ukazał się pod koniec 2022 roku i wyłonił się z bardzo potrzebnej przerwy w chaosie, a trio powróciło do swoich korzeni i skomponowało większość albumu na pianinie.

Oto najbardziej wyczekiwane przez nas tegoroczne koncerty: