Ozzy Osbourne planuje zająć się ochroną nietoperzy! Jak wspomina incydent sprzed lat?

i

Autor: Screen z YouTube/MetalUndergroundTV Ciekawe plany "księcia ciemności"

Ozzy Osbourne planuje zająć się ochroną nietoperzy! Jak wspomina incydent sprzed lat?

2022-06-29 14:57

Ozzy Osbourne i nietoperze to już od lat dość drażliwy temat. Incydent sprzed dokładnie czterdziestu lat do dziś wzbudza kontrowersje i rozgrzewa wyobraźnie fanów. To w 1982 roku Ozzy odgryzł na scenie głowę, jak się okazało, żywemu nietoperzowi. Muzyk wielokrotnie wypowiadał się temat tego wydarzenia mówiąc, że przebiegło ono nie tak, jak planował. Teraz “książę ciemności” postanowił zrobić coś dobrego na rzecz tych stworzeń, które wymagają ochrony i ludzkiej pomocy.

W 1982 roku wybuchł niemały skandal. Dokładnie 20 stycznia, podczas występu w Veterans Memorial Auditorium w Des Moines w stanie Iowa, Ozzy Osbourne odgryzł głowę nietoperza. Zwierzę zostało rzucone na scenę przez jednego z fanów, a muzyk podniósł je i, jak sam twierdzi, myśląc, że ma do czynienia z gumową zabawką, odgryzł mu głowę. Przez lata narosło na temat tego incydentu wiele mitów i legend, które “książę ciemności” rozwiał dopiero w 2002 roku. To wtedy, w książeczce do nowego wydania albumu Diary of a Madman, Ozzy napisał, że nietoperz nie dość, że był żywy, to nawet zdążył go ugryźć, przez co muzyk musiał leczyć się z powodu wścieklizny. Wersję tą potwierdził sześć lat później w rozmowie z magazynem “Classic Rock”.

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy

Ozzy Osbourne stawia na pomoc nietoperzom

Szalony Ozzy już dawno za nami, muzyk stawia teraz na nieco spokojniejszy tryb życia, w ramach którego postanowił się zaangażować w pomoc zwierzętom, a konkretnie właśnie… nietoperzom. Według doniesień “The Mirror”, Ozzy planuje zamontować specjalne budki dla mroczków. W najbliższym czasie muzyk i jego żona Sharon planują opuścić Stany Zjednoczone i przenieść się do angielskiego hrabstwa Buckinghamshire. Według informacji, do których dotarł dziennik, małżeństwo złożyło wniosek do władz o pozwolenie na budowę specjalnych schronień dla zwierząt. Osbourne’owie nie skomentowali jeszcze tych doniesień.

Nowy album Ozzy’ego nadchodzi!

Już 9 września ukaże się najnowszy album Ozzy’ego Osbourne’a. Następca Ordinary Man z 2020 roku został zatytułowany Patient Number 9 i promuje go singiel pod tym samym tytułem. W nagraniach płyty wzięli udział m.in. Jeff Beck, Chad Smith, Robert Trujillo, Tony Iommi czy Eric Clapton. Wydawnictwo ponownie wyprodukował Andrew Watt.