Oto nowy teledysk Type O Negative. Stworzyła go SI, a zespół zaakceptował

i

Autor: YouTube

Oto nowy teledysk Type O Negative. Stworzyła go SI, a zespół zaakceptował

2023-05-24 11:32

Nikt, absolutnie nikt nie jest w stanie zastąpić Petera Steele – to oczywista oczywistość, ale przecież od czego mamy najnowsze technologie? Na oficjalnym kanale YouTube wytwórni Nuclear Blast właśnie pojawił się teledysk Type O Negative stworzony z użyciem sztucznej inteligencji. Tak, Zielony Gigant też się w nim pojawił.

Z początku podchodziliśmy bardzo sceptycznie do tego typu teledysków, bo przecież pomysł taki pojawił się od razu, gdy wybuchła moda na algorytmy generujące obrazy. Pisaliśmy o tym choćby tutaj, w kontekście klipów generowanych na podstawie tekstów piosenek. Eksperyment okazał się bardzo ciekawy. Jednak z czasem pojawiło się wiele prac, które ostatecznie wyglądały bardzo podobnie. Dlatego, gdy dotarła do nas informacja o klipie dla Type O Negative obawialiśmy się, że nic nowego tutaj nie będzie. Myliliśmy się.

Kto wie, może właśnie tak wyglądały sny Petera, gdy zbierał inspiracje do kolejnych albumów? Z pewnością te obrazy pobudzają wyobraźnię. Piosenka, do której został stworzony dedykowana była Dimebagowi Darrelowi. Gitarzysta zespołu Pantera zginął zastrzelony podczas występu z Damageplan. Załoga TON była zaprzyjaźniona z muzykami Pantery i tragedia dotknęła ich wyjątkowo mocno.

Oprócz samego Dimebaga w teledysku pojawiają się inne zmarłe gwiazdy rocka, które inspirowały lidera Type’ów: John Bonham (Led Zeppelin), John Entwistle (The Who), Bon Scott (AC/DC), Randy Rhoads (Ozzy Osbourne), Jimi Hendrix, John Lennon, George Harrison, Jim Morrison, Elvis i wreszcie on sam. Na samym końcu warto wymienić Tarę VanFlower, która zaśpiewała drugi głos i także widać ją w teledysku. Na szczęście, w przeciwieństwie do pozostałych, jest cała i zdrowa.

Polecamy Wam usiąść wygodnie, podgłośnić dźwięk i odpłynąć na te niecałe 5 minut do krainy cyfrowej wyobraźni, która nigdy nie poznała Steele’a ale stworzyła coś doskonale pasującego do jego sztuki.

Najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów