Takich teledysków jeszcze nie widzieliśmy. SI stworzyły ilustracje do znanych przebojów

i

Autor: YouTube

Takich teledysków jeszcze nie widzieliśmy. SI stworzyły ilustracje do znanych przebojów

2022-09-20 14:41

Internet ostatnio wręcz zalewa fala generowanych przez sztuczne inteligencje obrazów. Niektóre nawet wygrywają konkursy, deklasując biologicznych artystów. Eksperymenty z algorytmami weszły ostatnio na wyższy poziom, gdy twórcy zaczęli zaprzęgać je do pracy nad teledyskami.

Na kanale YouTube użytkownika o pseudonimie Daara od pewnego czasu pojawiają się teledyski do znanych przebojów rockowych, oraz z innych gatunków. To, co je wyróżnia to fakt, że stworzone są z obrazów stworzonych przez SI na podstawie tekstów piosenek. Do ich stworzenia użył/a algorytmu Midjourney, jednego z najpopularniejszych. Trzeba przyznać, że efekt jest naprawdę ciekawy! Przygodę z takimi klipami zaczynamy od Queen, zobaczcie interpretację „Don’t stop me now”.

Na drugie danie polecamy Wam Kate Bush, która ostatnio wróciła do popularności dzięki serialowi „Stranger Things”. Z jednej strony obrazki tworzone w Midjourney po pewnym czasie zaczynają się ze sobą zlewać i wydawać podobne, z drugiej strony zaskakujące jest to jak dobrze komponują się z muzyką.

Nie tylko Daara udostępnia efekty zabaw z Midjourney do muzyki. Użytkownik pod pseudonimem Syntopikon opublikował ilustrację Midjourney do piosenki „Kashmir” Led Zeppelin. Nawet jeśli algorytm nigdy nie słyszał kawałka, a przetwarzał jedynie obrazy na podstawie wyrazów w tekście, to stworzył naprawdę przejmujące obrazy!

Na sam koniec tekstu, który mamy nadzieję, że zachęci Was do poszukiwań w sieci innych ciekawych prac do naszych ukochanych kawałków, ilustracje SI wykonane do przeboju „Don’t stop believin’” zespołu Journey.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem