Open’er Festival 2022 - ewakuacja imprezy, odwołane koncerty i oświadczenie organizatorów

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Open'er Festival 2022 - ewakuacja, koncerty, oświadczenie

Open’er Festival 2022 - ewakuacja imprezy, odwołane koncerty i oświadczenie organizatorów

2022-07-02 10:26

Wczoraj miał miejsce trzeci dzień Open’er Festival 2022. Niestety, tym razem bardzo trudne warunki pogodowe spowodowały, że konieczna była ewakuacja uczestników, nie odbyła się część koncertów, w tym największych gwiazd imprezy. Według festiwalowiczów, zapanował ogromny chaos - w sobotę rano organizatorzy wydali oświadczenie w całej sprawie.

Wczoraj miał miejsce trzeci dzień tegorocznej edycji Open'er Festival. Tego dnia na scenie miały pojawić się jedne z największych gwiazd całej imprezy - raperka Megan Thee Stallion i wokalistka pop Dua Lipa. Niestety, warunki pogodowe, jakie miały miejsce tego dnia w Gdyni - ulewne deszcze i gwałtowne burze - doprowadziły do przerwania festiwalu. Uczestnicy wydarzenia zostali ewakuowani, koncerty częściowo zawieszone - festiwalowicze nie wiedzieli co ich właściwie czeka. Sytuacja zaczęła wyjaśniać się dopiero około godziny 22:00.

Eska Rock szybkie pytania KASIA LINS

Odwołane koncerty największych gwiazd, powrót innych występów i oburzenie festiwalowiczów

Całkowicie odwołane zostały występy Megan Thee Stallion i Dua Lipy oraz wszystkie koncerty Tent Stage. Jako pierwsza na scenę tuż po godzinie 23:00 powróciła Sky Ferreira, a po godzinie 2:00 swój koncert zagrał ostatni tego dnia przedstawiciel Main Stage - Martin Garrix. Cała sytuacja spotkała się z ogromną krytyką festiwalowiczów, którzy w social mediach zwracali uwagę na ogromny chaos, który towarzyszył ewakuacji i na nie do końca oczywiste decyzje, dotyczące występów, jakie miały się odbyć tego dnia. Wielu z nich, zwłaszcza osoby, które miały wykupione bilet na jeden dzień, bądź karnet weekendowy domagały się zwrotu pieniędzy.

Oświadczenie organizatorów

W sobotę w nocy na całą sytuację zareagowali organizatorzy Open’er Festival. Poniżej przytaczamy wydane oświadczenie:

Szanowne Festiwalowiczki i Festiwalowicze.

W związku z bardzo trudną i niebezpieczną sytuacją pogodową, tymczasową ewakuacją, odwołaną częścią koncertów i zmianami w programie w dniu 1 lipca, wszystkie osoby, które kupiły bilety jednodniowe na 1 lipca, karnety weekendowe oraz karnety 4-dniowe otrzymają voucher, który będą mogli wykorzystać w ciągu najbliższych 3 lat do zakupu biletów na Open’era. Szczegóły podamy w przyszłym tygodniu. Za wszelkie niedogodności przepraszamy, ale bezpieczeństwo uczestników festiwalu jest najważniejsze. 

Istnieje również druga możliwość (zamiast vouchera) - zamiana biletu jednodniowego z 1 lipca na bilet jednodniowy na sobotę, 2 lipca. Osoby, które posiadają opaskę na ręku i bilet na 1 lipca lub niezeskanowany bilet na 1 lipca mogą wziąć udział w festiwalu w sobotę. W tym celu należy przyjść dziś (2 lipca) do punktów wymiany biletów na opaski na terenie festiwalu, zlokalizowanych przy wejściu głównym lub wejściu od strony Kosakowa.

Ostatni dzień Open’er Festival

Dziś ma miejsce ostatni dzień tegorocznej edycji wydarzenia. Na scenie pojawią się m.in. Dawid Podsiadło, The Killers, Cigarettes After Sex, Kasia Lins czy Kaśka Sochacka.