Jeden z headlinerów odwołuje występ na Open'erze! Co się stało?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Zmiany w składzie Open'er Festival 2022

Jeden z headlinerów odwołuje występ na Open'erze! Co się stało?

2022-07-01 17:03

W środę rozpoczął się tegoroczny Open’er Festival i pierwsze koncerty już za nami! Wszystko przebiegało do tej pory bez żadnych utrudnień, nawet pogoda, choć jest kapryśna, nie psuje zabawy festiwalowiczom. Gdy wydawało się, że tak właśnie będzie do samego końca, organizatorzy poinformowali, że jedna z gwiazd, która miała zagrać na zakończenie wydarzenia, zmuszona została odwołać swój występ. Co się stało?

W środę 29 czerwca, po trzech latach przerwy, w wielkim stylu powrócił Open’er Festival! Po przymusowej pauzie, spowodowanej pandemią koronawirusa, organizatorzy zadbali o to, by w dniach 29 czerwca - 2 lipca na terenie Lotniska Gdynia-Kosakowo, pojawiły się największe i najpopularniejsze gwiazdy współczesnej sceny muzycznej. Do tej pory festiwalowicze zobaczyli już występy m.in. Royal Blood, The Smile, Imagine Dragons, Twenty One Pilots, Inhaler, Måneskin czy Glass Animals. Okazuje się jednak, że jeden koncertów, zaplanowanych na samo zakończenie festiwalu nie dojdzie do skutku.

Eska Rock gra 1

Jeden z headlinerów odwołuje występ na Open'erze! 

Już od ubiegłego tygodnia wiadomo było, że w teamie The Chemical Brothers panuje koronawirus. Grupa odwołała już kilka występów, w tym ten na Glastonbury, nic więc dziwnego, że polscy fani zaczęli zastanawiać się, co z Open’erem. Ani zespół ani organizatorzy nie komentowali sprawy - aż do teraz. Wieczorem w czwartek 30 czerwca The Chemical Brothers wydali oświadczenie, w którym oficjalnie poinformowali, że koronawirus zaatakował Eda Simonsa na tyle mocno, że nie jest on w stanie podróżować, ani tym bardziej występować, w związku z czym zmuszeni są odwołać swój set na Open’erze.

Kto za angielską grupę na festiwalu?

Organizatorzy poinformowali, że do line-upu dołącza gwiazda muzyki elektronicznej - Peggy Gou. Artystka wystąpi na Main Stage o godzinie 20:00, natomiast Taco Hemingway zamknie scenę główną o godzinie 00:15.

Sonda
Bawisz się obecnie na Open'erze?