Open'er 2022 - następstwa ewakuacji festiwalu. Organizatorzy podali kwoty voucherów, które będzie można wykorzystać na kolejne edycje imprezy

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Ile warte są vouchery na najbliższe edycje Open'era?

Open'er 2022 - następstwa ewakuacji festiwalu. Organizatorzy podali wartości voucherów, które będzie można wykorzystać na kolejną edycję imprezy

2022-07-15 10:05

W piątek 1 lipca, a więc trzeciego dnia tegorocznej edycji Open’er Festival, miała miejsce niespodziewana sytuacja - trudne warunki pogodowe spowodowały, że organizatorzy podjęli decyzję o ewakuacji uczestników i odwołaniu części koncertów. Sytuacja z czasem się uspokoiła, a wydarzenie zostało kontynuowane, jednak część festiwalowiczów domagała się zwrotu pieniędzy za koncerty, które ostatecznie nie doszły do skutku. Już wtedy organizatorzy zapowiedzieli rozwiązanie w formie voucherów - znane są ich wartości.

W dniach 20 czerwca - 2 lipca odbyła się tegoroczna edycja Open’er Festival. Przez dwa pierwsze dni wydarzenie przebiegało bez zakłóceń, a na scenie pojawili się m.in. Imagine Dragons, The Smile, Royal Blood, Glass Animals, Muchy czy Twenty One Pilots. Wszystko zmieniło się trzeciego dnia - to wtedy warunki pogodowe drastycznie się pogorszyły - ulewne deszcze i gwałtowne burze doprowadziły do przerwania festiwalu. Uczestnicy wydarzenia zostali ewakuowani, a koncerty częściowo zawieszone. Późnym wieczorem Open’er został kontynuowany, całkowicie jednak odwołane zostały występy największych gwiazd tego dnia - Dua Lipy i Megan Thee Stallion oraz wszystkie koncerty w ramach Tent Stage. Mimo, że tego dnia zagrali jeszcze m.in. Sky Ferreira i Martin Garrix, to cała sytuacja spotkała się z ogromną krytyką ze strony festiwalowiczów, a część z nich zaczęła domagać się zwrotu pieniędzy za karnety i wejściówki.

Damian Ukeje w Esce ROCK. "Była obawa, że już nigdy nie zaśpiewam. To mój drugi debiut”

Open’er Festival 2022 - organizatorzy reagują na komentarze festiwalowiczów

Już następnego dnia rano organizatorzy zareagowali na całą sytuację, wydając oświadczenie, w którym poinformowali, że wszystkie osoby, które kupiły bilety jednodniowe na 1 lipca, karnety weekendowe oraz karnety 4-dniowe otrzymają voucher, który będą mogli wykorzystać w ciągu najbliższych 3 lat do zakupu biletów na Open’era. Szczegóły miały się pojawić już w kolejnym tygodniu po festiwalu - ujawniono je dopiero teraz.

Kwoty voucherów, które będzie można wykorzystać na kolejne edycje Open’era

W czwartek 14 lipca na stronie Festiwalu pojawiła się informacja skierowana do tegorocznych uczestników. Organizatorzy wskazują, że choć większa część programu została zrealizowana, to w tej trudnej sytuacji zdecydowali się przygotować dla wszystkich posiadaczy karnetów i biletów jednodniowych na 1 lipca możliwość uzyskania voucherów, które będzie można wykorzystać w ciągu najbliższych lat na 3 kolejne edycje Open’era (2023 lub 2024 lub 2025). Jak informują w oświadczeniu:

Kwoty voucherów uzależnione są od rodzaju festiwalowych biletów i karnetów oraz ceny ich zakupu. Wszystkie osoby posiadające karnety i bilety jednodniowe na 1 lipca na edycję 2022 (z wyłączeniem osób, które wymieniły swój festiwalowy bilet jednodniowy z 1 lipca na 2 lipca), zainteresowane uzyskaniem vouchera, prosimy o wysłanie najpóźniej do dnia 15.10.2022 e-maila na adres [email protected]. Wiadomość wysłana z adresu użytego podczas zakupu biletów powinna zawierać imię i nazwisko osoby zamawiającej oraz numery biletów (ciąg liczb poniżej kodu kreskowego na bilecie). W momencie dostarczenia e-maila potwierdzimy jego otrzymanie. Voucher prześlemy w najbliższym możliwym terminie na adres e-mail przypisany do zamówienia.

Konkretne wartości voucherów wyszczególnione są w opublikowanym regulaminie, dostępnym pod tym linkiem. Wahają się one od 55 do 260 zł i zależne są od rodzaju wejściówek czy karnetu i ceny ich zakupu.

Sonda
Byłeś/byłaś na tegorocznej edycji Open'era?