Only The Poets udostępniają nowy singiel „Every God I Pray To”

i

Autor: Materiały prasowe Only The Poets udostępniają nowy singiel „Every God I Pray To”

Only The Poets udostępniają nowy singiel „Every God I Pray To”

2023-11-10 14:27

Altpopowy kwartet Only The Poets zaprezentował swój nowy singiel „Every God I Pray To”. Utwór jest mocnym punktem w koncertowym repertuarze grupy, artyści często wykonują go akustycznie w otoczeniu publiczności, wznosząc na nowy poziom więź między fanami a zespołem. Grupa ogłosiła także złożoną z 22 koncertów europejską trasę.

Po zagraniu wiosną dużej europejskiej trasy, której kulminacją był triumfalny koncert w kultowym Shepherd’s Bush Empire, Only The Poets ogłosili kameralny tour „Homecoming” po Wielkiej Brytanii. Grupa zawitała do Glasgow, Newcastle, Leeds, Manchester, Bristol i Londynu, wyprzedając wszystkie koncerty.

Frontman Tommy Longhurst mówi:

„Every God I Pray To” opowiada o rozpadzie pozornie doskonałego związku, a także o towarzyszących temu trudnościach i procesie godzenia się z tym faktem. Bez względu na to, jak bardzo będziemy starali się znaleźć pocieszenie, tęsknota za tą drugą osobą zawsze wraca. Piosenka powstała w dwie godziny, przed próbą dźwięku podczas trasy koncertowej z Lewisem Capaldim. Wydawało nam się, że najlepiej będzie zostawić ją w takiej wersji, w jakiej została wymyślona – jedynie z wokalem i instrumentami klawiszowymi. Przez cały rok graliśmy to akustycznie, stojąc na środku sali. To jeden z moich ulubionych momentów koncertu – kiedy śpiewam otoczony fanami, nie mam się gdzie ukryć.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Only the Poets na trasie - dwa koncerty w Polsce!

Współtworzony przez wokalistę Tommy’ego Longhursta, basistę Andy’ego „Roo” Burge’a, gitarzystę Clema Cherry’ego i perkusistę Marcusa Yatesa zespół z Reading w ciągu zaledwie kilku lat ugruntował swoją pozycję jednego z najważniejszych brytyjskich zespołów koncertowych. Do niedawna nie mieli podpisanego kontraktu płytowego. Hołdując idei „zrób to sam” zaczynali praktycznie od zera, występując na studenckich domówkach, w pubach i małych klubach, zamieniając je w ubiegłym roku na wyprzedane, mogące pomieścić nawet ponad 1500 osób sale w Wielkiej Brytanii i Europie.

Kilka tygodni temu zespół świętował publikację piosenki „Looking At You” wykonaniem jej na domówce w Reading, co było nawiązaniem do początków kariery. Inny tegoroczny singiel – „Crash” – łączący rozpędzoną perkusję i dynamiczne gitary, które uzupełniono synthpopowymi motywami, zyskał ogromne wsparcie od mediów, m.in. od rozgłośni BBC Radio 1, dla której zespół zagrał niedawno live sesję w Maida Vale Studios. Wcześniejszy utwór„JUMP!” jest swoistym wezwaniem do działania, z galopującymi riffami łączącymi iskrzący się indie pop z estetyką Bruce’a Springsteena czy Sama Fendera.

W ramach nadchodzącej europejskiej trasy Only The Poets wystąpią w dwóch polskich miastach. 18 lutego zespół zawita do Krakowa (klub Studio), dzień później będzie można zobaczyć go w Poznaniu (TAMA). Grupa odwiedziła Polskę na początku mijającego tygodnia. Artyści pojawili się w poniedziałkowym „Dzień Dobry TVN”, gdzie zagrali „Looking At You”, a następnie udali się do sklepu Winylowa na warszawskim Bemowie, w którym spotkali się z fanami i złożyli autografy na płytach.

Koncertowa epka „Live From The ‘Feels Like Home’ Tour” wydana na czarnej płycie winylowej jest już dostępna.