The Who

i

Autor: mat. prasowe

Wiadomości

Ogłoszono premierę baletu opartego na kultowym albumie The Who. "Będzie on wzruszający"

W przyszłym roku premierę będzie miał balet oparty na albumie "Quadrophenia" zespołu The Who z 1973 roku. – Tematyka młodych ludzi dorastających w trudnych czasach jest wciąż niezwykle aktualna. Będzie to wzruszające, delikatne, poetyckie i epickie – zapowiada gitarzysta Pete Townshend.

Ogłoszono premierę baletu opartego na kultowym albumie The Who

Pete Townshend, gitarzysta formacji The Who, ogłosił właśnie premierę baletu "Quadrophenia: A Mod Ballet" opartego na kultowym albumie z 1973 roku. Nastąpi ona w maju 2025 roku w Wielkiej Brytanii. Najpierw zaplanowano trasę po Plymouth, Edynburgu i Southampton, potem odbędzie się natomiast oficjalne otwarcie w Sadler's Wells Theatre w Londynie (pod koniec czerwca). 

Gene Simmons - „Rock nic nie znaczy - teraz rządzi Taylor Swift”. Ma rację?

"Quadrophenia" zdefiniowała pokolenie, a w 1979 roku zainspirowała kultowy klasyczny film fabularny o tym samym tytule. Teraz powraca – tym razem jako wybuchowa produkcja taneczna… z obsadą wyjątkowych tancerzy, wprowadzająca nową publiczność w historię niespokojnego moda Jimmy’ego, pozostając jednocześnie wiernym duchem ukochanego oryginału. "Quadrophenia" jest przesiąknięta mitologią lat 60. XX wieku – ostrymi garniturami, muzyką soul, wespami i parkami – ale jej motywy utraconej młodości, buntu, poszukiwania przynależności i głodu zmian społecznych są dziś równie piekące – czytamy w oficjalnym komunikacie Sadler's Wells Theatre. 

A oto trailer całości: 

Pete Townshend dodał natomiast: – "Quadrophenia" to jedyny album The Who, który sam skomponowałem i wyprodukowałem. Natomiast film, który powstał w 1979 roku, zapoczątkował karierę kilku najlepszym młodym aktorom tamtych czasów. W 2016 roku Rachel Fuller [żona Townshenda - przyp. red.] zgodziła się stworzyć orkiestrową ścieżkę dźwiękową albumu. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem demo tej wersji, jeszcze bez wokalu, w pierwszej chwili pomyślałem, że będzie to balet mocno rytmiczny i wciągający pod kątem emocjonalnym. Ta myśl stała się rzeczywistością i wiedziałem, że coś takiego spodoba się nowej publiczności, a także sprawi radość, tak jak to miało miejsce w innych odsłonach przez dziesięciolecia. Tematyka młodych ludzi dorastających w trudnych czasach jest wciąż niezwykle aktualna. Będzie to wzruszające, delikatne, poetyckie i epickie.

Za choreografię będzie odpowiadał Paul Roberts, a reżyserem został Rob Ashford. 

Rozpiska przyszłorocznej trasy "Quadrophenia: A Mod Ballet" prezentuje się następująco:

  • 28/05 – 1/06 Plymouth Theatre Royal
  • 10/06 – 14/06 Edinburgh Festival Theatre
  • 18/06 – 21/06 Mayflower, Southampton
  • 24/06 – 13/07 Sadler’s Wells, London
  • 15/07 – 19/07 The Lowry, Salford

Oto 5 ciekawostek o albumie "Tommy" The Who: