Odpływy

i

Autor: Materiały prasowe

wydarzenie

Odpływy - niedzielne koncerty nad Wisłą. Nieoczywiste projekty polskiej sceny niezależnej

2023-06-30 14:54

Odpływy to nowy cykl niedzielnych koncertów w Cudzie nad Wisłą. Seria zorganizowana jest wraz z Fource Entertainment. Jeżeli lubicie dobrą muzykę, nadwiślański klimat i zimną lemoniadę, to nie możecie przegapić tych koncertów. Będzie bardzo jazzowo! Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Podczas Odpływów organizatorzy stawiają przede wszystkim na jakość, talent i charakter kapel polskiej sceny niezależnej. Tego lata w Cudzie nad Wisłą posłuchamy młodych zespołów, ale nie tylko. Bowiem w sierpniu, przy Bulwarze Flotylli Wiślanej wystąpi jeden z najbardziej zasłużonych polskich muzyków jazzowych - Jerzy Mazzoll.

Harmonogram Odpływów:

sneaky jesus - 2 lipca

Instrumentalny rozmach łączący brzmienia breakbeatu, jazzu, dubu, psych rocka i hip-hopu. Swobodne, stylistyczne sploty oznaczają, że sneaky jesus nie przywiązują wagi do reguł każdego z tych gatunków.

ETNOBOTANIKA - 9 lipca

Tajemniczy duet ze stolicy Górnego Śląska, który jedną nogą stoi twardo na gruncie muzyki elektronicznej, a drugą bada tereny sampli i hip-hopu. Ich wzrok i uszy zwrócone są ku skrawkom przeszłości - fragmentom starych polskich filmów, na wpół zapomnianym serialom, wyrywkom z mniej i bardziej znanych rodzimych piosenek nagranych przed laty.

O.N.E. - 16 lipca

Akustyczny kwartet jazzowy - liryzm i piosenkowość miksują z dziką i bezkompromisową freejazzową energią. Zespół wydał dwie płyty: "One" (2020) i "Entoloma" (2022).

LASY - 23 lipca

LASY to zespół z Trójmiasta, który tworzą Maciej Wojcieszkiewicz (Stendek) oraz Jacek Prościński (wh0wh0). Najmocniejszą stroną LASÓW są energetyczne koncerty połączone z improwizowanym bisem oraz z dj setem w tempie 140 – 999 bpm , który nierzadko trwa dłużej niż sam koncert.

Kosmonauci - 30 lipca

Kosmonauci to młody alternatywno-jazzowy kwartet pochodzący z Bielska-Białej. Zespół koncertuje razem od lat w całej Polsce. Ma również na swoim koncie pierwsze miejsca na międzynarodowych konkursach jazzowych.

Jerzy Mazzoll - 6 sierpnia

Uważany za jednego z najciekawszych klarnecistów w Polsce (Jazz Forum) wraca z autorską muzyką. Kompozytor i autor tekstów, pierwszy polski basklarnecista, twórca gatunku jass, wybitny improwizator.

Tomasz Mreńca - 20 sierpnia

Tomasz Mreńca to znany wśród słuchaczy ambientu artysta, który ceniony jest za oryginalne podejście do muzyki instrumentalnej. Jego elektroniczno- akustyczne kompozycje balansujące na pograniczu gatunków zostały dostrzeżone nie tylko przez odbiorców, ale również przez wielu krytyków muzycznych oraz reżyserów filmowych i teatralnych.

Zobacz także: Fall Out Boy na koncercie w Polsce!