Ocean

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Roland Okon

Ocean w najnowszym singlu porusza temat samotności. Zobacz klip do utworu "SAM"

2024-02-16 17:22

Zespół OCEAN po bardzo dobrze przyjętym singlu „O ciszy”, odsłania kolejne brzmienia, które znajdą się na nadchodzącym albumie „Stare dusze”. „SAM” to mocny numer wyprodukowany przez Macieja Wasio. Całość z jego wokalem tworzy niepowtarzalny klimat.

Tak Maciek Wasio mówi o piosence:

Mam wrażenie, że w czasach w których mamy każdego na wyciągnięcie cyfrowej ręki, borykamy się z gigantyczną samotnością. Taki to paradoks. Nasze relacje stały się sztuczne i fasadowe, niczym filtry do storek, a zamiast poklasku i tysięcy followersów, może lepiej pielęgnować namacalne relacje?

Ten przebój zmienił alternatywę lat 90. Historia “Losing My Religion” zespołu R.E.M.

Do utworu powstał teledysk a'la live session. Miejsce zdjęć nie jest przypadkowe. Myśląc o nagraniu clipu live, zespół od razu wpadł na pomysł, aby to było Boogie Town Studio w Otwocku. Tam powstawał materiał na płytę i miło było wrócić do tego miejsca. 

Za teledysk odpowiada AG Studio, które ma na swoim koncie produkcje teledyskowe dla takich artystów jak Agnieszka Chylińska, Mrozu, Natalia Szroeder, Pawbeats czy Smolasty.

O zespole

OCEAN uchodzi w naszym kraju za pioniera nośnego, surowego rocka, naturalnie zakorzenionego w latach 90tych. Zespół ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych, nominacje do nagrody Fryderyka, setki koncertów, w tym te u boku takich gwiazd jak Rammstein, Kings of Leon, Limp Bizkit, Gojira, Bush czy Beyonce oraz występy na największych festiwalach w kraju (Orange Warsaw Festiwal, Jarocin Festiwal, Capital of Rock) i za granicą (Sziget Festival, Reeperbahn). Kwintesencja stylu grupy, została uchwycona na najnowszej płycie, w której nagraniu poza liderem grupy Maciejem Wasio, uczestniczył Piotr „Quentin” Wojtanowski, Radosław Owczarz oraz Maciej Mąka.

Sprawdź zestawienie najlepszych polskich albumów 2023 roku według redakcji Eska ROCK!