Roxie i Smolasty

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Wojciech Koziara

Nowy numer Roxie Węgiel i Smolastego porównany do… Linkin Park i Evanescence?! Trafne odniesienie?

2024-02-22 14:30

Na zagranicznym rynku już od kilku lat obserwuje się trend, zgodnie z którym artyści i artystki, kojarzący się na co dzień z takimi klimatami, jak pop, R&B czy hip-hop, nagrywają albumy w szeroko rozumianym stylu rockowym. Wystarczy wymienić chociażby Machine Gun Kelly'ego, Halsey, Olivię Rodrigo czy Demi Lovato - teraz czas na coś podobnego u nas?

Roxie Węgiel to jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek. Obecna na rodzimej scenie od najmłodszych lat, kiedy to wzięła udział w programie "The Voice Kids", a następnie reprezentowała nasz kraj na dziecięcej Eurowizji, którą zresztą wygrała, co miało miejsce dokładnie w 2018 roku. Roxie wciąż rozwija karierę, ma już na koncie dwie płyty, z czego najnowsza to 13+5 z marca ubiegłego roku.

Smolasty to muzyk, którego gatunkowo dość ciężko skategoryzować - zajmował się rapem, popem czy R&B, od kilku lat cieszy się on statusem jednego z najczęsciej słuchanych i najpopularniejszych artystów solowych w naszym kraju. To właśnie jego wokal słychać w kawałku Nim zajdzie słońce, nagranym z Dodą, który, jak dopiero co pisaliśmy, był jednym z największych hitów na polskim rynku w 2023 roku.

Wielki sukces Evanescence! Kultowy numer zespołu z ogromnym osiągnięciem w streamingu

Teraz ta dwójka połączyła siły w ramach jednego kawałka. Nie Mów Że Kochasz ukazał się w czwartek 22 lutego i jak brzmi fragment oficjalnego komunikatu prasowego, promującego kawałek: "Utwór jest inspirowany stylami takich zespołów jak Linkin Park czy Evanescence i z pewnością będzie kandydatem do największych przebojów tego roku".

Jakiś czas temu w social mediach Smolastego i Roxie Węgiel pojawiły się tajemnicze zdjęcia. Fani sprawnie rozszyfrowali, że fotografie są zapowiedzią wspólnego utworu artystów. I mieli rację! Ale tego, w jakim wydaniu muzycznym zaprezentuje się ten zaskakujący duet nie spodziewał się nikt.

Fani zakładali, że Smoła i Roxie to połączenie na popowy radiowy hit. Tymczasem "Nie Mów Że Kochasz" to numer, który stanowi unikalne połączenie brzmień rocka i popu. Utwór jest inspirowany stylami takich zespołów jak Linkin Park czy Evanescence i z pewnością będzie kandydatem do największych przebojów tego roku. Nieodparta chemia między głosami artystów w refrenie to dowód, że granice muzycznej kreatywności można łamać, tworząc coś wyjątkowego i niepowtarzalnego.

Cała piosenka emanuje energią, pasją i oryginalnością. Bez wątpienia Smolasty i Roxie Węgiel dostarczą swoim fanom muzycznej uczty, która zostanie w pamięci na długo - brzmi pełny komunikat prasowy.

Trafne porównanie?

Sonda
Czy nowy numer Roxie i Smolastego przypomina Ci Linkin Park lub Evanescence?
Listen on Spreaker.