Nowy album The Arcs (Dan Auerbach z The Black Keys) już dostępny! Jak brzmi Electrophonic Chronic?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Alysse Gafkjen Nowy album The Arcs

Nowy album The Arcs (Dan Auerbach z The Black Keys) już dostępny! Jak brzmi "Electrophonic Chronic"?

2023-01-27 15:42

Swoją premierę ma niecierpliwie wyczekiwany album The Arcs. „Electrophonic Chronic” to pierwsze wydawnictwo zespołu od ośmiu lat oraz hołd dla Richarda Swifta.

Kolekcja jest kontynuacją ich debiutu z 2015 roku, „Yours, Dreamily,”. Współprodukowany przez Dana Auerbacha i Leona Michelsa album został nagrany w oryginalnym składzie z Richardem Swiftem, Nickiem Movshonem i Homerem Steinweissem.

Zespół nawiązał współpracę z Robertem „Roboshobo” Schoberem i El Oms – Roboshobo odpowiada za wszystkie klipy do płyty, a El Oms za okładkę albumu. Wydawnictwo spotkało się już z entuzjastycznymi reakcjami wśród dziennikarzy „Rolling Stone”, Pitchforka, Billboardu, NPR Music czy „Guitar World”.

The Arcs zaprezentował niedawno singiel „Sunshine”. Zespół próbuje odnaleźć sens życia w najtrudniejszych momentach, błagając o lepsze dni. Utwór został napisany z nieżyjącym już Swiftem, a ostatni z serii animowanych teledysków Roboshobo został zadedykowany artyście.

Cały nowy album to chęć uhonorowania Swifta. Chcieliśmy się w ten sposób z nim pożegnać – dodaje Auerbach.

Szczegóły albumu

Prace nad płytą trwały latami. Po okresie, w którym – jak przyznaje Michels: – Żaden z nas nie mógł za bardzo słuchać muzyki; nie mogliśmy zmierzyć się z tematem, by siąść i dokończyć album – Auerbach i Michels powrócili do nagranego materiału w trakcie pandemii. Postanowili, że chcą dokończyć nagrania, które powstały z ich nieodżałowanym przyjacielem.

Auerbach i Michels są właśnie w trakcie serii DJ-skich setów promujących wydawnictwo. Fani z pewnością docenią ich zamiłowanie do wyszukiwania wydanych na winylach dawnych smaczków. Pasja, którą dzielili ze Swiftem, jest fundamentem nowej płyty. Znajdziemy tu vintage soul (np. cover zmienionej nieco „A Woman Will Do Wrong” Helene Smith), old school garage rocka (inspirowany Fredem „Sonic” Smithem i Sonic’s Rendevous Band „Electrophonic Tonic”) oraz rozsławiony w latach 60. przez producenta Joe Meeka space age pop.

Auerbach i Michels opowiedzieli ostatnio o szczegółach powstawania płyty w rozmowie z „Vulture”. Poruszyli m.in. temat zamykającego album utworu „Only One For Me”, który został napisany z dwiema nieżyjącymi już legendami – Richardem Swiftem oraz Davidem Bermanem.

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica