Kojarzycie rapera od numeru Poland? Właśnie wydał album inspirowany... Pink Floyd!

i

Autor: Materiały prasowe- fot. Tom Harrison from Crowns & Owls Wychowany na Pink Floyd?! Lil Yachty prezentuje album „Let’s Start Here”

Kojarzycie rapera od numeru "Poland"? Właśnie wydał album inspirowany... Pink Floyd!

2023-01-27 11:10

Nominowany do nagrody Grammy Lil Yachty starannie buduje swoje imperium. Raper świętuje premierę najnowszego albumu „Let’s Start Here”. Krytyka już okrzyknęła krążek nowym początkiem dla artysty.

Krążek jest następcą wydanego w 2020 „Lil Boat 3”, który zadebiutował na 14. pozycji Billboard 200. „Let’s Start Here” to zupełnie nowy kierunek jego rzemiosła, które z zaangażowaniem rozwijał przez ostatnie dwa lata. Artysta dniami i nocami nagrywał płytę z zespołem w różnych zakątkach kraju – od El Paso po Brooklyn. Produkcją albumu zajął się SADPONY.

Raper inspiruje się grupą... Pink Floyd?!

Inspiracją do stworzenia tak intymnej i nietypowej płyty były własne psychodeliczne doświadczenia oraz wieloletnia miłość do przełomowego albumu Pink Floyd, „Dark Side of the Moon”.

Sex Pistols – 5 ciekawostek o albumie "Never Mind the Bollocks, Here’s the Sex Pistols" | Jak dziś rockuje?

Flirt z alternatywą

Dla artysty nie jest to jednak pierwszy flirt z alternatywą – w 2021 Lil Yachty współpracował z Tame Impala przy remiksie „Breathe Deeper”, który ukazał się na „The Slow Rush B-Sides & Remixes” i dotarł do 47. miejsca Hot Rock & Alternative Songs zestawienia Billboardu.

Viralowy numer "Poland"

W październiku 2022 25-letni raper trafił na szczyty list przebojów za sprawą wiralowego hitu „Poland”. Lil Yachty wyprodukował także kilka utworów z bestsellerowego albumu Drake’a i 21 Savage „Her Loss”.