Nowy album od Dream Theater coraz bliżej. Zakończył się pierwszy etap prac

i

Autor: Facebook/Dream Theater

Wiadomości

Nowy album od Dream Theater coraz bliżej. Zakończył się pierwszy etap prac

Muzycy Dream Theater nagrywają nowy album. Będzie to pierwszy studyjny krążek od ponad dekady, na którym usłyszymy perkusistę Mike'a Portnoya, który w ubiegłym roku powrócił do zespołu. Wiadomo już, że pierwszy etap prac właśnie się zakończył.

Nowy album od Dream Theater coraz bliżej

W październiku 2023 roku grupa Dream Theater potwierdziła, że perkusista Mike Portnoy po ponad dekadzie powraca do składu. Muzycy DT natychmiast zabrali się za tworzenie nowego albumu. Na początku lutego 2024 zdjęcie ze studia nagraniowego wrzucił do sieci wokalista James LaBrie.

Teraz natomiast sam Portnoy podzielił się z fanami zespołu informacją o postępach prac nad kolejnym studyjnym krążkiem. 

Kurt Cobain i Axl Rose - wrogowie świata rocka lat 90. Historia jednego z najsłynniejszych konfliktów w historii muzyki

Dzisiaj to był mój ostatni dzień za tym zestawem na jakiś czas. Tak, moja perkusja na #DT16 została nagrana. Ale to dopiero początek… W nadchodzących miesiącach będą kontynuowane prace nad gitarami, basem, klawiszami, wokalem i instrumentami perkusyjnymi (nie wspominając o tworzeniu tekstów, miksowaniu, masteringu itp.). Naprawdę nie mogę zdradzić niczego więcej, ponieważ (celowo) trzymamy wszystkie informacje na tym wczesnym etapie w tajemnicy. Powiem tylko, że wszyscy jesteśmy zachwyceni i bardzo podekscytowani tym, co stworzyliśmy! Nie możemy się doczekać, aż to usłyszycie… Cierpliwości, wszystko wyjaśni się w swoim czasie – napisał, w mediach społecznościowych, Portnoy. 

Prawdopodobnie nowy album Dream Theater ukaże się na rynku jeszcze w tym roku. Na ten moment dyskografię zespołu zamyka krążek zatytułowany "A View from the Top of the World", który pojawił się na półkach sklepowych w 2021. 

Oto najlepsze utwory z metalem w tytule: