zestawienia

Nowe wersje kultowych utwór Depeche Mode - który cover jest najlepszy? Oto nasz wybór [TOP10]

2024-05-02 14:46

Tworzenie i nagrywanie coverów to bardzo powszechne zjawisko w świecie muzyki. Nowe wersje klasycznych utworów przyjmowane są różnie, niekiedy powstają jednak kompozycje, które swoją interpretacją niemal dorównują oryginałom. Zebraliśmy dla Was najlepsze, naszym zdaniem, covery utworów z repertuaru Depeche Mode!

Zespół Depeche Mode ma na swoim koncie całą grupę ogromnych przebojów: Enjoy the Silence, Personal Jesus, Never Let Me Down Again, Strangelove, Stripped, Just Can't Get Enough, People Are People, I Feel You, Walking in My Shoes, A Question of Time, Barrel of a Gun, Sooth My Soul, najnowwszy Ghosts Again - możnaby tak wymieniać w nieskończoność. Nie ma nic dzinwgo w tym, że także inni artyści postanowili sięgnąć do repretuaru brytyjskiej legendy i zaprezentować swoje własne wersje najsłynniejszych przebojów Depeche Mode. 

W 1998 roku światło dzienne ujrzał nawet specjalny tribute album, zatytułowany For the Masses, na który złożyły się covery nagranych w latach 1981-1998 klasycznych przebojów formacji. Na wydawnictwo to miały trafić specjalne wersje w wykonaniu Nine Inch Nails, Foo Fighters i Marilyna Mansona, przeszkodziły w tym jednak kwestie terminowe. Jak wiemy jednak, w dwóch przypadkach projekt został spełniony w późniejszym czasie. 

Depeche Mode - przełomowe single zespołu / Eska Rock

Najlepsze rockowe i metalowe covery Depeche Mode

Jakie covery klasycznych utworów Depeche Mode można zaliczyć do grona tych najlepszych? Sprawdź naszą galerię na samej górze!

Poniżej za to rozwiąż quiz i sprawdź, co wiesz o historii grupy!

Depeche Mode - jak dobrze znasz angielską legendę muzyki? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Pod jaką nazwą początkowo działał zespół?
Listen on Spreaker.