Noel Gallagher w karygodny sposób żartował z niepełnosprawnych. Brat muzyka przeprasza za jego słowa

i

Autor: Invision/Invision/East News Skandaliczne komentarze brytyjskiego muzyka

Noel Gallagher w karygodny sposób żartował z niepełnosprawnych. Brat muzyka przeprasza za jego słowa

2022-07-07 10:27

Noel Gallagher od lat bardzo dobrze znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Zdaje się jednak, że w tym przypadku muzyk przekroczył jednak pewną granicę - w rozmowie w ramach podcastu Noel rzucił zupełnie karygodne komentarze, dotyczące osób niepełnosprawnych. Za słowa artysty zdążył już przeprosić jego brat - Liam.

Noel Gallagher był jednym z artystów, którzy wystąpili na tegorocznej edycji Glastonbury Festival. Muzyk zagrał koncert wraz ze swoim zespołem High Flying Birds, jednak nie opuścił szybko terenu imprezy, a zdecydował się zostać i obejrzeć występy innych muzyków, w tym Jamiego T. Być może nikogo by to w sumie nie obchodziło, gdyby nie to, że Noel poruszył ten temat w podcaście "The Matt Morgan Podcast", gdzie zdradził, że oglądał ten koncert ze specjalnej platformy, przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych. Przy okazji rzucił zupełnie karygodnymi komentarzami w stronę tej grupy społecznej.

To najlepsza Chemia jaka była kiedykolwiek!” - Łukasz Drapała w Esce ROCK!

Noel Gallagher przekracza granice swoimi wypowiedziami

Jak w ogóle Noel, jego rodzina i współpracownicy znaleźli się w tym miejscu? Muzyk powiedział, że wszyscy byli już dość zmęczeni i nie mogli się dostać na scenę, wtedy on pokazał ochroniarzowi swoją przepustkę, która uprawnia go do wstępu w każde miejsce festiwalu. Jak twierdzi, nie zdawał sobie jednak sprawy, że wchodzi akurat na platformę dla niepełnosprawnych. W toku rozmowy jednak artyście puściły wszelkie hamulce, a on sam zaczął dosłownie żartować z osób niepełnosprawnych.

Noel powiedział, że jeśliby musiał, zrzuciłby kogoś z wózka inwalidzkiego tylko po to, by zapewnić swojemu synowi lepszy widok na występ, albo chodziłby wśród niepełnosprawnych, dotykał ich czoła i udawał, że w ten sposób ich wyleczy i powie “Wstań, już możesz chodzić”. Na koniec dodał:

Niepełnosprawni to prawdziwe koty, na koncertach mają najlepszy widok na wszystko.

Organizacja pomagająca niepełnosprawnym miażdży starszego Gallaghera

Na te słowa bardzo szybko zareagowała organizacja Scope, zajmująca się pomocą osobom niepełnosprawnym.

To, co do tej pory docierało do nas na temat zachowania Noela Gallaghera podczas Glastonbury były wystarczająco niepokojące. Ale słuchanie, jak on sam przechwala się swoimi działaniami i otwarcie kpi z osób niepełnosprawnych, jest czymś więcej niż obrazą. Noel nie może umniejszać doświadczenia niepełnosprawnych fanów muzyki. Dla wielu z nich rzeczywistość uczestnictwa w festiwalach i koncertach na żywo, z różnych względów, może być stresująca i przygnębiająca. Platformy, które są dostępne na koncertach, nie są przeznaczone dla uprzywilejowanych gwiazd rocka i ich przyjaciół. One istnieją po to, aby osoby niepełnosprawne mogły cieszyć się muzyką na żywo i nie napotykać przy tym barier.

Szef tej organizacji, Warren Kirwan, wprost nazwał go podłym

Liam Gallagher przeprasza za słowa swojego brata

Choć Noel został wielokrotnie wywołany do wypowiedzi, to do tej pory nie przeprosił za swoje słowa. Zrobił to za niego młodszy brat, Liam, z którym mężczyzna od lat jest skonfliktowany. Muzyk napisał na Twitterze:

Chciałbym przeprosić w imieniu mojej rodziny za ostatnie uwagi tego małego faceta na temat osób niepełnosprawnych.