Nocny Kochanek prezentuje drugą odsłonę trasy „O JEDEN KONCERT ZA DALEKO”. Koncerty rozpoczynają się w połowie kwietnia w… Southampton.

i

Autor: AKPA Nocny Kochanek na trasie!

Nocny Kochanek prezentuje drugą odsłonę trasy „O JEDEN KONCERT ZA DALEKO”. Koncerty rozpoczynają się w połowie kwietnia w… Southampton.

2023-03-21 17:25

Po wrześniowej premierze albumu „O Jeden Most Za Daleko”, zespół ruszył w trasę koncertową i zagrał w ciągu nieco ponad 3 miesięcy aż 33 koncerty, z których 18 było wyprzedanych. Po zaprezentowaniu najnowszego albumu publiczności w Polsce, Nocny Kochanek rusza na podbój europejskich scen!

Pierwsza odsłona trasy koncertowej promującej krążek „O Jeden Most Za Daleko” zakończyła się w połowie grudnia w wypełnionej po brzegi warszawskiej Progresji. Muzycy odwiedzili ponad 30 miast, a duża część koncertów odbyła się pod hasłem: „WYPRZEDANY”.

Tym jednak razem, muzycy rozpoczną swoją muzyczną podróż w angielskim Southampton. Później zespół pojedzie do Irlandii i Szkocji a trasa swój finał będzie mieć w Rotterdamie.  Nocny Kochanek zagra w sumie 9 koncertów poza granicami kraju, co będzie drugą najdłuższą do tej pory zagraniczną trasą koncertową zespołu od czasu powstania grupy.  

O jeden most za daleko z Nocnym Kochankiem w Esce Rock

2022 rok u Nocnego Kochanka!

Po wybuchu wojny w Ukrainie Nocny Kochanek zdecydował się na oddanie części przychodów z kolejnych koncertów na pomoc humanitarną dla kraju. Muzycy zagrali wyjątkową, kameralną "Prawie Kulturalną Trasę" obejmującą małe sale widowiskowe. Zespół w ten sposób chciał dotrzeć do miejscowości, które zwykle są pomijane w planach większości znanych formacji. 

Ostatnie występy Nocnego Kochanka dały możliwość zespołowi zaprezentowania własnych interpretacji znanych przebojów grupy Ich Troje oraz Feel. Zespół pojawił się na jubileuszach obu formacji, na których zagrał utwory "Jak Anioła Głos" oraz "Kochaj Mnie Kochaj" w metalowych wersjach dla całkiem nowej publiczności. 

Oprócz tego muzycy zostali zaproszeni na koncert z grupą Sabaton, która pojawiła się w Krakowie. Z tej okazji powstał utwór "Krótki Lont", czyli polska wersja sabatonowego "Gott mit uns", z kochankowym tekstem. Krzysiek Sokołowski miał okazję wykonać numer wraz ze Szwedami podczas koncertu w Polsce. 

Nocny Kochanek rusza na podbój Europy!

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych…Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. 

Zagraniczna trasa „O JEDEN KONCERT ZA DALEKO” 

  • 13.04.2023 – Southampton – 1865 
  • 14.04.2023 – Birmingham – Asylum 
  • 15.04.2023 – Sheffield – Network  
  • 18.04.2023 – Cork – Cyprus avenue 
  • 19.04.2023 – Dublin – Opium  
  • 21.04.2023 – Edynburg – Liquid room 
  • 22.04.2023 – Liverpool – Hangar34 
  • 23.04.2023 – London – The Garage 
  • 26.04.2023 – Rotterdam - Baroeg 

Bilety już w sprzedaży: https://sklep.nocnykochanek.pl/koncerty/