Nirvana twierdzi, że tylko oni posiadają prawa do swojego kultowego logo. Jak to jest?

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=abf_WszJgwA

Nirvana twierdzi, że tylko oni posiadają prawa do swojego kultowego logo. Jak to jest?

2022-01-28 10:01

Logo Nirvany jest znane na całym świecie, a jakiś czas temu pojawił się zgrzyt, związany z prawami do słynnej buźki. Kto jest autorem? Czy faktycznie był to Kurt Cobain?

Sytuacja związana z logotypem Nirvany, jest dosyć pogmatwana. Przypomnijmy, że w 2018 roku, firma Nirvana LLC pozwała projektanta mody, Marca Jacobsa, który w swojej kolekcji, wykorzystał słynną buźkę. Niestety, wszystko się mocno pokomplikowało, gdy prawa do logotypu zgłosił Robert Fisher, który stwierdził, że to nie Kurt Cobain stworzył słynną buźkę. Jak to jest? Jakie są argumenty Fishera?

Co tam w środku gra? Nirvana

To nie Kurt Cobain stworzył słynną buźkę Nirvany? Robert Fisher ma na to swój pogląd

Robert Fisher był w 1991 roku projektantem w firmie Geffen i jak twierdzi, to on narysował słynną buźkę. Jak powiedział Fisher, w wywiadzie dla 'Las Angeles Times':

Jako że ja to narysowałem, chcę być znany jako autor dzieła. Po prostu. To nie fair, że próbują przypisać tę pracę Kurtowi.

Sytuacja jest jednak dynamiczna, jak podaje 'KNX News', prawnicy Nirvany złożyli odpowiednie dokumenty, które świadczą o tym, że to Kurt Cobain stworzył słynną buźkę. Dodatkowo, prawnicy dodają, że przez lata Fisher nie rościł praw do logotypu.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?