Nine Inch Nails

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Corinne Schiavone

wypowiedzi muzyków

Nine Inch Nails mają masę planów na przyszłość - w tym nowy album! "W końcu pojawił się na to pomysł"

2024-05-16 8:57

Nine Inch Nails to jeden z najsłynniejszych zespołów w historii ciężkich brzmień. Grupa ma na koncie wiele zupełnie legendarnych dziś krążków, fani i fanki wciąż jednak czekają na nowości. Czy jest jakaś szansa na nowe wydawnictwo od Trenta Reznora i spółki? Wszystko wskazuje na to, że nowy projekt jest w drodze!

Zespół Nine Inch Nails został założony w 1988 roku przez Trenta Reznora, który pozostaje jego jedynym stałym członkiem. Muzyk sam napisał, skomponował i wyprodukował debiutancki album projektu, czyli przełomowe Pretty Hate Machine z 1989 roku. Wydawnictwo podbiło rynek swoim połączeniem rocka, metalu, elektroniki i industrialu, a samo Nine Inch Nails stało się jedną z sensacji rynku. Swoją pozycję formacja podbiła za sprawa EP-ki Broken i legendarnego już The Downward Spiral, które w tym roku skończyło 30 lat. Obecnie zespół ma na koncie jedenaście płyt, z czego najnowsze to Ghosts V: Together i Ghosts VI: Locusts, które ukazały się symultanicznie 26 marca 2020 roku.

Po tym czasie Trent i drugi muzyk ze składu NIN, Atticus Ross, ponownie skupili się na pracy nad muzyką filmową. Efektem tego był kolejny Oscar, za ścieżkę dźwiękową do animacji Co w duszy gra i nominacja za muzykę do produkcji Mank. Może więc czas na nowy krążek Nine Inch Nails?

Ikoniczne rockowe teledyski. Te klipy przeszły do historii

Szykuje się nowy album Nine Inch Nails?

Trent i Atticus udzielili ostatnio wywiadu dla magazynu "GQ", a w tym pojawiło się sporo naprawdę interesujących treści. Panowie zdradzili, że szykują się do rozpoczęcia prac nad nowym krążkiem Nine Inch Nails! Ross powiedział, że jest pełen pomysłów i jest naprawdę podekscytowany tym, że będzie mógł dać im ujście. Niestety, muzycy nie zdecydowali się zdradzić więcej szczegółów na temat nadchodzącego wydawnictwa.

Nowa płyta nie będzie jedynym projektem w najbliższym czasie tej dwójki. Panowie pracują z twórcą serialu The Bear Christopherem Storerem i reżyserem Mike'em Flanaganem nad zupełnie nową produkcją telewizyjną, w drodze jest także nowa, limitowana seria koszulek NIN, która ma się ukazać tego lata, nie wiadomo jednak, który dom mody odpowiadać będzie za jej stworzenie. Reznor i Ross są również w trakcie organizacji zupełnie nowego festiwalu muzycznego, w którym zadebiutują jako kompozytorzy u boku innych, równie interesujących nazwisk, a w tym wszystkim pojawia się jeszcze temat współpracy z Epic Games nad grą, która pojawi się w systemie rzeczywistości rozszerzonej.

Czekając na nowości od Nine Inch Nails, sprawdź fakty o "The Downward Spiral":