Nieznane i nigdy wcześniej niewydane nagrania Kory ujrzą światło dzienne! Tytuł, premiera i pozostałe szczegóły wydawnictwa, za które odpowiada Michał Pepol

i

Autor: Screen z Instagrama/agora_muzyka Wyjątkowy projekt z nagraniami Kory

Nieznane i nigdy wcześniej niewydane nagrania Kory ujrzą światło dzienne! Tytuł, premiera i pozostałe szczegóły wydawnictwa, za które odpowiada Michał Pepol

2022-06-08 16:07

Dokładnie w dniu, kiedy Kora skończyłaby 71 lat, Wydawnictwo Agora ogłosiło, że już niedługo na rynku ukaże się wyjątkowe wydawnictwo. Na album “KCKM” trafią nieznane i nigdy wcześniej niewydane nagrania legendarnej artystki. Za projekt odpowiada aranżer, członek Royal String Quartet Michał Pepol - już za kilka dni ukaże się pierwszy utwór z tego albumu.

Kora urodziła się 8 czerwca 1951 roku, a karierę muzyczną rozpoczęła w latach ‘70. Sławę zyskała jako wokalistka i autorka tekstów grupy Maanam, z którą wydała w sumie jedenaście albumów studyjnych i stworzyła niezliczoną ilość kultowych utworów, z Boskie Buenos (Buenos Aires), Krakowski spleen, Kocham cię, kochanie moje czy Lipstick on the Glass na czele. Artystka prowadziła też karierę solową, na którą złożyło się sześć płyt. Kora zmarła 28 lipca 2018 roku.

EskaROCKLive! - Ostrowska - cały koncert

Wyjątkowy projekt zapowiedziany w dniu urodzin Kory - tytuł, premiera i pozostałe szczegóły

Dokładnie 8 czerwca, czyli w dniu, w którym Kora skończyłaby 71 lat, Wydawnictwo Agora zapowiedziało premierę wyjątkowego projektu! Na album, zatytułowany KCKM trafią nieznane i nigdy wcześniej niewydane nagrania artystki. Kompozycje te powstały dzięki połączeniu prywatnych, nieprzeznaczonych pierwotnie do publikacji utworów Kory i muzycznej wyobraźni Michała Pepola - aranżera, członka  Royal String Quartet. Co ważne, kompozycje te nie będą stanowić aranżacji piosenek, lecz własną interpretację niezależnego artysty, który opowie słuchaczom nieznaną dotąd twórczość artystki tak, jak on sam ją słyszy. Dokładna data premiery albumu nie jest jeszcze znana, ale ma się on ukazać na koniec wakacji. Już 14 czerwca natomiast będzie można usłyszeć pierwszy utwór z płyty - pod tym linkiem można zapisać się na jego premierę.

Muzyczne hołdy dla Kory

Muzyka Kory wciąż jest żywa, a młodzi artyści coraz częściej po nią sięgają. W październiku ukazał się album zatytułowany KORA, nagrany przez Ralpha Kamińskiego, na który trafiły nowe wersje klasycznych utworów artystki w interpretacji wokalisty. W marcu tego roku natomiast, Natalia Przybysz zaprezentowała projekt Zaczynam się od miłości, na który trafiły utwory śpiewane przez artystkę, do których teksty napisała sama Kora oraz autorskie kompozycje Natalii.