Niepublikowany dotąd utwór Queen z Freddiem Mercurym na wokalu ujrzy światło dzienne już niedługo! Brian May: To mały klejnot

i

Autor: Rex Features/East News Nowy utwór Queen z Freddiem Mercurym nadchodzi!

Niepublikowany dotąd utwór Queen z Freddiem Mercurym na wokalu ujrzy światło dzienne już niedługo! Brian May: "To mały klejnot"

2022-10-06 15:08

4 czerwca miał miejsce wyjątkowy koncert z okazji Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety II, jedną z gwiazd wieczoru był zespół Queen. Z tej okazji Brian May i Roger Taylor udzielili wywiadu BBC Radio 2, w trakcie którego ujawnili, że mają przygotowaną niepublikowaną nigdy dotąd piosenkę z Freddiem Mercurym na wokalu! Znana jest dokładna data premiery utworu!

W sobotę 4 czerwca odbył się wyjątkowy koncert z okazji Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety II. Na scenie tego dnia wystąpili m.in. Rod Stewart, Diana Ross, Alicia Keys, Sam Ryder oraz zespoły Duran Duran i Queen z Adamem Lambertem na wokalu. Już po zakończeniu obchodów, to ta muzyczna “Królowa” znalazła się w centrum zainteresowania. Wszystko z powodu wywiadu, którego Brian May i Roger Taylor udzielili dla BBC Radio 2, a podczas którego to ujawnili sensacyjną informację!

Wywiadówka - Nergal

Niepublikowany dotąd utwór Queen z Freddiem Mercurym ujrzy światło dzienne!

Muzycy zdradzili, że udało im się odratować jedną z piosenek zespołu, nagrana jeszcze z Freddiem Mercurym na wokalu i ta zostanie oficjalnie wydana! Utwór nosi tytuł Face It Alone i zostanie zaprezentowany fanom legendarnej grupy już 13 października! Kompozycja powstała w trakcie sesji nagraniowej do albumu The Miracle z 1989 roku  i choć początkowo wydawało się, że nagrania nie uda się uratować, to dzięki pracy inżynierom jest ono gotowe do wydania.

Znaleźliśmy mały klejnot od Freddiego, o którym trochę zapomnieliśmy. Właściwie to było takie “ukrywanie na widoku”, bo wiedzieliśmy, że te nagranie istnieje, patrzyliśmy na nie wielokrotnie, ale byliśmy przekonanie, że nie uda się go odratować. Wtedy do pracy wziął się nasz zespół inżynierów, który tak połączył ze sobą fragmenty, że stworzył niezwykle wzruszający i piękny efekt.

Wydawnictwa Queen po śmierci Freddiego Mercury’ego

W 1995 roku ukazał się ostatni album studyjny Queen, zatytułowany Made in Heaven, na którym znalazły się nagrane jeszcze przed śmiercią Mercury’ego piosenki. W 2014 roku zaś swoją premierę miał album kompilacyjny Queen Forever, na który trafiły nieznane wcześniej nagrania z liderem zespołu.