Placebo

i

Autor: Materiały prasowe - Mads Perch

muzyczne wiadomości

Nieudany występ na szwajcarskim festiwalu. Brian Molko zwrócił się do krytyków w oświadczeniu

2024-07-10 10:58

Zespół Placebo wciąż jest w trakcie koncertowej promocji swojego najnowszego albumu - wydanego w 2022 roku "Never Let Me Go". Grupa już niedługo zagra na darmowym wydarzeniu w Łodzi, obecnie zaś głośno jest o jej niedawnym występie w Szwajcarii. Koncert ten pełen był technicznych problemów, a na Placebo spadła fala krytyki. Odniósł się do niej Brian Molko.

Zespół Placebo powstał w 1994 roku, został zauważony na rynku trzy lata później, gdy światło dzienne ujrzał singiel Nancy Boy. Sugestywny pod względem tekstowym czwarty utwór, promujący debiutancki krążek grupy, wzbudził bardzo duże zainteresowanie, otwierając zespołowi drogę na sam szczyt. Szczególny moment w karierze Placebo nastąpił na przełomie lat 90. i 2000., gdy na rynku pojawiły się albumy Without You I'm Nothing oraz Sleeping with Ghosts.

Grupa zachowywała ciągłość wydawniczą do 2013 roku, po premierze płyty Loud Like Love zrobiła sobie jednak dłuższą przerwę od prezentowania nowej muzyki (wyjątkiem była EP-ka Life's What You Make It z 2016 roku). Ta zakończyła się w 2021 roku, gdy ukazywać zaczęły się nowe kompozycje zespołu, zapowiadając równocześnie jego ósmy studyjny album. Never Let Me Go ukazał się w marcu 2022 roku, zyskał uznanie krytyków i osiągnął spory sukces komercyjny.

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Krytyka występu Placebo - komentuje Brian Molko

Grupa wciąż jest na etapie koncertowej promocji płyty. Występy Placebo, choć cieszą się bardzo dużą popularnością, bywają przedmiotami głośnych dyskusji. Takowym stał się chociażby pokaz, jaki grupa dała w Polsce w październiku 2022 roku. Lider i frontman Placebo, Brian Molko, zdecydował się przerwać występ, gdy zorientował się, że publiczność korzysta z telefonów, mimo wyraźnej prośby o to, by tego nie robić. Do podobnej sytuacji doszło kilka miesięcy później, na koncercie w Dublinie.

Teraz o kolejnym występie Placebo jest dość głośno. Mowa o secie formacji w ramach festiwalu OpenAir St. Gallen, którego to była jedną z głównych gwiazd, obok Queens of the Stone Age i The Chainsmokers. Niestety, pokaz duetu wciąż przerywany był przez kolejne problemy techniczne, co w końcu doprowadziło do znacznego skrócenia koncertu. Na formację spadła fala krytyki, na którą za pośrednictwem oświadczenia opublikowanego w social mediach, odpowiedział Molko. Muzyk wyjaśnia, że doszło do awarii, w wyniku której Stefan Olsdal nie mógł dłużej grać na gitarze. Grupa zdecydowała się więc zmienić setlistę tak, by ten mógł złapać za bas, również i tu jednak pojawiły się komplikacje. Wokalista zaznacza dalej, że zebrana na miejscu publiczność była na bieżąco informowana  tym, co dzieje się na scenie, dodaje także, że Placebo jest zespołem występującym w 100% na żywo, co wiąże się, niestety, z opcją pojawienia się problemów technicznych. Poniżej pełne oświadczenie Molko:

Placebo na darmowym koncercie w Łodzi

Przypominamy, że już dosłownie za chwilę zespół zagra w Polsce! Placebo jest jedną z gwiazd Łódź Summer Festival 2024 - grupa zagra w sobotę 27 lipca i co najważniejsze, wstęp na ten występ jest darmowy! Szczegóły wydarzenia znajdziesz poniżej.

ZOBACZ TAKŻE: Placebo na Łódź Summer Festival 2024

Poniżej znajdziesz listę koncertów, które odbędą się w naszym kraju jeszcze w tym roku: