Placebo

i

Autor: mat. prasowe

Koncerty w Polsce

Placebo zagra za darmo w Polsce. Zespół wystąpi na Łódź Summer Festival 2024

Formacja Placebo pierwszym headlinerem tegorocznej odsłony Łódź Summer Festival, czyli święta miasta. W ubiegłym roku na imprezie, która była darmowa, zagrał m.in. zespół Franz Ferdinand.

Placebo zagra na Łódź Summer Festival 2024

Formacja Placebo powraca do naszego kraju. Zespół wystąpi w tym roku w Łodzi w trakcie Łódź Summer Festival. Wiadomo już, że ich koncert zaplanowano na 27 lipca.

Najlepsza impreza łódzkiego lata powraca. Placebo pierwszym headlinerem na Łódź Summer Festival 2024 – czytamy w komunikacie udostępnionym przez miasto w mediach społecznościowych.

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Tegoroczna odsłona Łódź Summer Festival potrwa trzy dni i odbędzie się w dniach 26-28 lipca z okazji 601. urodzin miasta. Na głównej scenie planowane są występy zarówno gwiazd polskich, jak i zagranicznych. 

W ubiegłym roku na pierwszej edycji darmowej imprezy Łódź Summer Festival wystąpili m.in. Franz Ferdinand, Tom Odell, Kult, Pidżama Porno, Artur Rojek, Strachy na Lachy czy Błażej Król. Festiwal, odbywający się w różnych miejscach w centrum Łodzi, zgromadził aż milion gości. Czy w tym roku wstęp na koncerty również będzie bezpłatny? Tego, na razie, miasto oficjalnie nie potwierdziło. Nigdzie jednak nie ma informacji o sprzedaży biletów, więc można przypuszczać, że druga edycja Łódź Summer Festival również będzie darmowa. 

Placebo. Najważniejsze informacje o zespole

Zespół Placebo powstał w 1994 roku w Londynie. Tworzą go Brian Molko i Stefan Olsdal. Grupa ma na koncie osiem studyjnych albumów. Ostatni z nich, zatytułowany "Never Let Me Go", ukazał się na rynku w 2022 roku. Do ich największych przebojów nalezą takie utwory, jak m.in. "Every You Every Me", "The Bitter End", "Song to Say Goodbye" czy "Pure Morning". Światową sławę przyniósł im także cover klasyka Kate Bush "Running Up That Hill". 

Oto najpopularniejsze rockowe albumy na Spotify [TOP10]: