Nickelback powracają z nowym singlem! Numer San Quentin zapowiada najnowszy album formacji!

i

Autor: Materiały prasowe Nowe wydawnictwo i singiel od Nickelback

Nickelback powracają z nowym singlem! Jest już dostępny teledysk do numeru "San Quentin"!

2022-09-14 15:29

Nazwany w 2009 roku przez „Billboard” „najpopularniejszym rockowym zespołem dekady”, Nickelback jest jednym z najbardziej witalnych i najważniejszych wykonawców ostatnich dwudziestu lat. Multiplatynowa formacja oficjalnie powraca z nowym albumem studyjnym! Dokładnie w środę 7 września grupa zapowiedziała premierę płyty "Get Rollin'" - wydawnictwo promuje singiel "San Quentin"! Do kawałka powstał teledysk, który jest już dostępny w sieci!

NOWY JORK (7 września 2022) – właśnie tego dnia zdobywcy diamentowych i platynowych płyt, Kanadyjczycy z Nickelback ogłosili premierę swojego długo oczekiwanego, nowego albumu Get Rollin’, który ukaże się 18 listopada nakładem firmy BMG. Płyta, promowana singlem San Quentin, który do fanów trafił dokładnie w środę 7 września, będzie dziesiątym studyjnym dokonaniem grupy i jej pierwszym premierowym materiałem od pięciu lat

Ostatnie kilka lat spędziliśmy pracując nad płytą w tempie, które dało nam swobodę tworzenia. Dziś nie możemy się doczekać, żebyście wszyscy mogli posłuchać naszej nowej muzyki. Stęskniliśmy się za naszymi fanami i czekamy z niecierpliwością żeby zaprezentować im nowe piosenki na żywo, więc ruszajmy – Get Rollin’! – mówi zespół.

Nickelback z teledyskiem do "San Quentin"!

Napędzany przyspieszającym tętno rytmem San Quentin to ekscytująca, rockowa przygoda, doskonale reprezentująca brzmieniowo różnorodny i urozmaicony Get Rollin’. Utwór San Quentin został zainspirowany spotkaniem, jakie lider grupy, Chad Kroeger odbył z naczelnikiem najsłynniejszej kalifornijskiej placówki o zaostrzonym rygorze. Tak powstała opowieść o sprytnej uciecze z więzienia. Oprócz niej na najnowszym albumie znajdziemy dziesięć innych piosenek autorstwa Nickelback. Tydzień po premierze piosenki, w środę 14 września, do sieci trafił klip do tego numeru! W teledysku zespół wykonuje zaimprowizowany koncert z niespodzianką od popularnej twórczyni TikTok Kristiny Collins, AKA KallMeKris (45 mln obserwujących), która bierze udział w wirusowym przekomarzaniu się z Nickelback w ostatnich miesiącach na platformie. Sprawdź go poniżej!

Nickelback powraca z nową płytą - szczegóły

Dziesiąta płyta grupy, Get Rollin’ i Get Rollin’ (Deluxe) będzie dostępna na platformach streamingowych i na CD już 18 listopada. Wersja deluxe będzie uzupełniona o cztery utwory bonusowe: akustyczne wersje piosenek High Time, Just One More, Does Heaven Even Know You’re Missing? oraz Horizon. Podstawowa i specjalna wersja zostaną także wydane na winylu - w roku 2023. Wraz z wydaniem Get Rollin’, Nickelback będzie kontynuował swoją drogę jednego z najważniejszych zespołów rockowych ostatnich dwóch dekad.

Highly Suspect w Esce Rock - o najnowszych singlach, nadchodzącym albumie i trasie po Europie

Nickelback - informacje

Dostarczając niezliczonej liczby przebojów, Nickelback wyrósł przez ponad 20 lat na jedenastego najlepiej sprzedającego się wykonawcę w dziejach, z ponad pięćdziesięcioma milionami sprzedanych płyt i blisko pięcioma miliardami przesłuchań swoich utworów w sieci. Grupa ma na koncie dwadzieścia trzy single które dotarły na szczyty list przebojów, w tym dziewiętnaście w zestawieniu „Billboard Hot 100”. Jej niezaprzeczalny sukces zaowocował ponad dwudziestoma sześcioma nagrodami, w tym Billboard Music Awards, American Music Awards, MTV Video Music Awards, MuchMusic Video Awards, People’s Choice Awards, JUNO Awards i wieloma innymi. Oprócz tego formacja odbyła dwanaście wyprzedanych tras koncertowych.   Nazwany w 2009 roku przez „Billboard” „najpopularniejszym rockowym zespołem dekady”, Nickelback jest jednym z najbardziej witalnych i najważniejszych wykonawców ostatnich dwudziestu lat. Kwartet, w którego skład wchodzi Chad Kroeger, Mike Kroeger, Ryan Peake i Daniel Adair zdobył globalną popularność obsypanymi nagrodami hitami, takimi jak How You Remind Me, Photograph, Far Away czy Rockstar, które dotarły na sam szczyt zestawienia „Billboard Hot 100”. Skalę jego sukcesu obrazuje ponad 50 milionów sztuk sprzedanych płyt, które czynią z formacji jedną z najlepiej sprzedających się grup w historii muzyki i drugi najlepiej sprzedający się zagraniczny zespół w USA w pierwszej dekadzie XXI wieku, ustępujący jedynie The Beatles. Jego zaraźliwie chwytliwy megahit How You Remind Me został przez „Billboard” nazwany „najlepszą rockową piosenką dekady”. Był najczęściej granym utworem w amerykańskich radiach (każdego formatu) na początku lat dwutysięcznych – według Nielsen Soundscan pojawił się w eterze ponad milion dwieście tysięcy razy. Co więcej, grupa została nazwana przez Billboard „topowym rockowym zespołem dekady” i otrzymała dziewięć nominacji do nagrody Grammy i została wprowadzona do kanadyjskiego „Walk of Fame” w 2007 roku. Nickelback objechał kulę ziemską dwanaście razy grając dla dziesięciu milionów wiernych słuchaczy. 

Nickelback powracają z nowym singlem! Numer San Quentin zapowiada najnowszy album formacji!

i

Autor: Materiały prasowe Okładka płyty "Get Rollin'"