Nergal z zaskakującymi radami dla początkujących muzyków. Ma rację?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Co Nergal ma do powiedzenia początkującym muzykom?

Nergal z zaskakującymi radami dla początkujących muzyków. Ma rację?

2022-11-14 13:46

Nie da się ukryć, że zespół Behemoth osiągnął ogromny sukces na świecie, a wokalista i lider grupy, Adam "Nergal" Darski ma bardzo duże doświadczenie. Muzyk postanowił podzielić się z fanami, szczególnie początkującymi muzykami, pewną radą. Może być ona dość zaskakująca - czy artysta ma rację, czy przesadza?

Zespół Behemoth powstał w 1991 roku z inicjatywy Adama Michała Darskiego i Adama Muraszko. Młodzi muzycy poznali się dużo wcześniej, a połączyła ich fascynacja takimi grupami jak KAT, TSA, Metallica czy Kiss. Przez pierwsze lata formacja odbywała próby w piwnicy okolicznej podstawówki, a do 1992 roku ta funkcjonowała pod nazwą Baphomet. Jeszcze w tym samym roku, już jako Behemoth, grupa wydała swoje pierwsze demo, Endless Damnation. Debiutancki album Behemotha, zatytułowany Sventevith (Storming Near the Baltic) ukazał się w 1995 roku. O zespole dość szybko zaczęło się robić głośno za granicą, a przełomem był wydany w USA Zos Kia Cultus, który zwrócił uwagę wokalisty Misfits, Glenna Danzinga. Od tamtej pory Behemoth prowadzi intensywną karierę na całym świecie i koncertuje po całym globie. 

Nergal ma zaskakujące rady dla początkujących muzyków

Ostatni album Behemotha, Opvs Contra Natvram, ukazał się we wrześniu b.r. Zespół wyruszył w promującą go trasę koncertową, w której towarzyszy mu grupa Arch Enemy. Muzyk już we wcześniejszych wywiadach mówił wprost, że seria występów jest dla obu grup finansowym rozczarowaniem, z powodu pieniędzy własnie Behemoth nie zdecydował się wyruszyć w trasę po Australii. Nieciekawe przejścia z ostatnich miesięcy sprawiły, że Nergal nieco inaczej patrzy dziś na rynek muzyczny i ma dla początkujących artystów bardzo dobrą radę - w rozmowie z Chaoszine poradził im, aby... zrezygnowali ze swoich planów! Adam Darski jest zdania, że osoby marzące o karierze w przemyśle muzycznym powinny skończyć studia i zdobyć pewny zawód.

Wywiadówka - Nergal

Nie zakładajcie zespołów. Ja nie żartuję. Nie róbcie tego. Świat jest przytłoczony zespołami, nagraniami, albumami. Naprawdę nie ma tam miejsca na nic nowego. Jest tylko siedem dni w tygodniu. Jest zbyt wiele tras koncertowych. Jest zbyt wiele koncertów. Ludzie nie mają pieniędzy i będą mieli ich coraz mniej. Więc wszystkie trasy mocno na tym cierpią. Czy naprawdę chcesz umieścić kolejną piosenkę na kolejnym albumie, który nie zwróci niczyjej uwagi? Nie, nie chcesz tego robić. Idź znajdź sobie porządną pracę. Skończ studia, podróżuj i ciesz się życiem - powiedział Nergal w rozmowie z fińskim zespołem.

Sonda
Czy zgadzasz się z radą Nergala?