Nergal z klasą: Jeśli mam ochotę wydy*ać, ku*wa, pop piosenkarkę, to to zrobię”

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Nergal daje popis erudycji w najnowszym wywiadzie

Nergal z "klasą": "Jeśli mam ochotę wydy*ać, ku*wa, pop piosenkarkę, to to zrobię”

2022-10-24 9:46

Zespół Behemoth jest nadal w trakcie promocji wydanego w połowie września krążka "Opvs Contra Natvram". To właśnie z tej okazji lider formacji, Nergal udzielił wywiadu, w którym nie zabrakło dość zaskakujących stwierdzeń, które, ze względu na charakter i wymowę, nie wszystkim przypadły do gustu. Klasa?

16 września b.r. ukazał się Opvs Contra Natvram - dwunasty album studyjny grupy Behemoth. Za produkcję płyty odpowiada sam Behemoth, a inżynierem dźwięku został Daniel Bergstrand, znany ze współpracy m.in. z Meshuggah, Dimmu Borgir i In Flames. Miksu podjął się za to Joe Barresi, który ma na swoim koncie albumy takich zespołów jak Tool, Queens of the Stone Age, Nine Inch Nails i Alice In Chains. Wydawnictwo zostało nagrane w trakcie pandemii, co zdecydowanie uwypukliło wściekłość i gniew zawartą w kompozycjach. Krążek świetnie poradził sobie na listach przebojów - spędził aż trzy tygodnie na podium Oficjalnej Listy Sprzedaży OLiS za sprzedaż płyt CD i LP w Polsce.

Nergal daje popis "klasy" w najnowszym wywiadzie

W ramach promocji albumu, Nergal udzielił wywiadu w ramacj najnowszej odsłony "Flintesencji" serwisu cgm.pl. W sobotę do sieci trafił krótki, dwuminutowy fragment rozmowy, który od razu wzbudził bardzo duże kontrowersje. Choć fakt używania ogromnej ilości przekleństw raczej nie jest niczym dziwnym, to już użyta przez artystę metafora wolności twórczej i artystycznej swobody już tak. Nergal nigdy nie ukrywał, że nie interesują go opinie innych i bardzo ceni sobie niezależność, jednak wulgarna wypowiedź na temat "wokalistki pop" (możemy się domyśleć której) jest kompletnie pozbawiona klasy, nawet jeśli zgadzamy się z jego życiową postawą. 

Wywiadówka - Nergal

Jestem za stary na to, żeby przejmować się opiniami kogokolwiek. Jeżeli mam ochotę na jakiś artystyczny eksperyment, na jakieś salto życiowe, na to, wydy*ać pop piosenkarkę, to to zrobię, jeżeli to będzie fajne, jeżeli zobaczę w tym jakiś sens - powiedział Nergal w wywiadzie.

O czym jeszcze mówił Nergal w wywiadzie?

Wypowiedź ta jest jedynie krótkim fragmentem rozmowy - w dalszej jej części Nergal poruszył temat polskiej sceny hip-hopowej, wspomniał o swoich procesach, scenicznej postaci, poglądach politycznych, kwestiach finansowych w świecie metalu czy odbiorze płyty Opvs Contra Natvram. Nie zabrakło także takich kwestii jak hejt czy oddzielanie życia artysty od jego twórczości. Cały odcinek trafił na stronę cgm.pl dzień później, czyli w niedzielę 23 października.