Behemoth na dachu Pałacu Kultury - wyjątkowy koncert jest już dostępny w sieci! [WIDEO]

i

Autor: Screen z YouTube/Behemoth Wyjątkowy koncert Behemotha!

Behemoth na dachu Pałacu Kultury - wyjątkowy koncert jest już dostępny w sieci! [WIDEO]

2022-09-16 12:06

W piątek 16 września ukazał się najnowszy album grupy Behemoth - krążek "Opvs Contra Natvram" został już zapowiedziany czterema singlami, ale przed premierą fani formacji dostali sporą niespodziankę! W czwartek do sieci trafił koncert grupy z samego dachu Pałacu Kultury! Wideo jest już dostępne w serwisie YouTube!

W piątek 16 września swoją premierę miał najnowszy, dwunasty już album studyjny grupy Behemoth! Płyta została zatytułowana Opvs Contra Natvram, a pierwszy promujący ją singiel Ov My Herculean Exile ukazał się w maju. W kolejnych miesiącach poznaliśmy kolejne trzy utwory - Off to War!, The Deathless Sun Thy Becoming Eternal. Szerokim echem odbyła się zwłaszcza premiera The Deathless Sun, a to ze względu na promujący ją klip, w którym pojawiła się ścięta głowa Chrystusa. Za produkcję płyty odpowiada sam Behemoth, inżynierem dźwięku został Daniel Bergstrand, znany ze współpracy m.in. z Meshuggah, Dimmu Borgir i In Flames. Miksu podjął się za to Joe Barresi, który ma na swoim koncie albumy takich zespołów jak Tool, Queens of the Stone Age, Nine Inch Nails i Alice In Chains. Tytuł płyty oznacza, według lidera grupy, Adama "Nergala" Darskiego, “pójście pod prąd, negację wartości, moralności i etyki, które panują w obecnym świecie, a z którymi BEHEMOTH! całkowicie się nie utożsamia”. Wydawnictwo powstało w czasie pandemii i ogólnoświatowego lockdownu i pełne jest wściekłości i gniewu, złożyło się na nie łącznie dziesięć utworów.

Behemoth zagra na dachu Pałacu Kultury - koncert będzie transmitowany na żywo! Jak i kiedy oglądać?

We wtorek 13 września zespół ogłosił, że z okazji premiery najnowszego albumu zorganizowany został specjalny event na samym dachu Pałacu Kultury i Nauki! To właśnie w jego ramach Behemoth zaprezentował wersje live singli z Opvs Contra Natvram. Całe wydarzenie rozpoczęło się w czwartek 15 września o godzinie 18:00 na oficjalnym kanale grupy w serwisie YouTube!Widowisko "OPVS CONTRA CVLTVRAM (Live Atop The Palace of Culture)" jest już do obejrzenia w całości w sieci!

Wywiadówka - Nergal

Legiony! Zebraliśmy się na szczycie niesławnego Pałacu Kultury w Polsce, aby wykonać cztery zupełnie nowe utwory z naszej płyty "Opvs Contra Natvram", która ukaże się w ten piątek! Behemoth od dawna jest cenzurowany i ścigany przez Kościół katolicki na na żądanie naszego faszystowskiego rządu. W tym spektaklu, na tle tego budynku, pokażę monumentalny środkowy palec dla tych świń, a drugi dla Józefa Stalina i sowieckich głupków z jego kręgu. Viva Freedom! - powiedział o wydarzeniu Nergal.