Nergal REAGUJE na petycje o odwołanie Mystic Festival i nazywanie go festiwalem szatana

i

Autor: Grzegorz Ksel/REPORTER/Materiały prasowe - fot. Jimmy Hubbard Mystic Festival zostanie odwołany?!

Nergal REAGUJE na petycje o odwołanie Mystic Festival i nazywanie wydarzenia "festiwalem szatana"

2023-05-30 19:46

Nie ma na świecie ludzi, którym pasowałoby wszystko. Pytanie jednak, czy zakazywanie innym tego, co nam samym nie odpowiada jest dobrym rozwiązaniem? Jakiś czas temu powstała petycja, nawołująca do odwołania polskiego występu Pantery. Teraz zaś zbierane są podpisy pod apelem o anulowanie prawdziwego święta fanów metalu - Mystic Festival... Na całą sytuację zareagował już Nergal.

Mystic Festival cieszy się już bardzo dużym uznaniem na całym świecie. Wydarzenie określa się mianem jednego z największych dla fanów muzyki metalowej na terenie Europy. Historia imprezy sięga lat 90., do dziś zagrały na niej największe światowe gwiazdy metalu z Iron Maiden, Slayerem, Slipknotem, King Diamond, Sabatonem, Judas Priest, Sepulturą czy  Opeth na czele. Przed nami kolejna edycja festiwalu - na Mystic Festival 2023 zagrają m.in. Behemoth, Ghost, Gojira, Voivod Sleepk Token. Całość odbędzie się w dniach 7-10 czerwca na terenie gdańskiej Stoczni. A przynajmniej taki jest plan...

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica

Petycja o ODWOŁANIE Mystic Festival 2023!

A to dlatego, że na kilkanaście dni przed wystartowaniem wydarzenia powstała petycja, nawołująca do jego... odwołania! Jej inicjatorem jest organizacja Polska Katolicka, nie laicka, która zwróciła się do właścicieli terenów gdańskiej Stoczni, by Ci doprowadzili do odwołania imprezy. Festiwal określany jest w social mediach i na stronie organizacji przymiotnikami "bluźnierczy", "antykatolicki", pada także nazwa "festiwal szatana". Twórcy petycji odpowiednio uzasadnili, dlaczego impreza powinna zostać natychmiastowo odwołana, powołując się na "działania" zespołów, które uzupełniają tegoroczny line-up.

Czy pamiętasz publiczne rozszarpanie Pisma Świętego przez zadeklarowanego satanistę Adama „Nergala” Darskiego podczas koncertu Behemotha?

Po raz kolejny „Nergal” i spółka chcą znieważać Matkę Bożą, pochwalać grzech Sodomy i Gomory, a także bunt Lucyfera.

Wśród zespołów, które mają wystąpić na tym festiwalu są m.in.:

-Behemoth łączący demoniczną oprawę muzyczną z satanistycznymi tekstami, np. Lucyferze, módl się za nami („Lucifer Ora Pro Nobis”) czy Amen będący świętokradzką wersją modlitwy „Zdrowaś Maryjo”.

-Ghost „nagrywa i wykonuje popowe hymny, które gloryfikują i sławią to, co obrzydliwe i świętokradcze” (ich własny opis).

-Danzig – z satanistycznymi tekstami i okładkami albumów.- Watain – trącące okultyzmem rytuały sceniczne, liczne odwołania do szatana.

-Grave (po polsku: „Grób”) – upodobanie do obrzydliwości, tematyka cmentarna.

-Carpathian Forest – w tekstach sadyzm, samobójstwa i dewiacje seksualne.

Oraz zespoły o nazwach: Lucifer, Hell:on, Dom zły, Hostia - brzmi fragment wpisu organizacji w social mediach.

Nergal reaguje na petycję!

Na całą sytuację postanowił zareagować jeden z zainteresowanych, czyli Adam "Nergal" Darski. Muzyk zamieścił w swoich social mediach wpis, w którym zwrócił uwagę, że członkowie organizacji rozdają ulotki, nawołujące do podpisania petycji na ulicach m.in. Warszawy. Nergal zauważył też, że występ Behemotha zaplanowany jest na 8 czerwca, czyli dzień, w którym wypada w tym roku święto Bożego Ciała i zapewnił. że występ na pewno będzie wyjątkowy.