Diamenty rocka są wieczne. The Rolling Stones - recenzja albumu “Hackney Diamonds”

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Mark Seliger Recenzja albumu "Hackney Diamonds" zespołu The Rolling Stones

Najnowszy singiel The Rolling Stones w wersji Purple Disco Machine!

2023-11-20 13:19

„Hackney Diamonds” trafiło na szczyty list bestsellerów w 19 krajach, przekraczając pół miliona sprzedanych egzemplarzy na całym świecie.

Po wydaniu albumu „The Hackney Diamonds”, który z liczbą ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy był najchętniej kupowaną płytą tygodnia na całym świecie i numerem 1 w 19 krajach, The Rolling Stones prezentują remix najnowszego singla „Mess It Up” autorstwa Purple Disco Machine.

The Rolling Stones - 5 ciekawostek o albumie “Goats Head Soup” | Jak dziś rockuje?

O Purple Disco Machine

Niemiecki producent zyskał miano jednego z najbardziej uniwersalnych artystów na światowej scenie muzycznej. Na przestrzeni całej swojej kariery Purple Disco Machine zgromadził ponad 2 mld streamów, stał się również najlepiej sprzedającym się artystą wszech czasów w amerykańskim sklepie internetowym Beatport. Przygotowywał remiksy dla największych gwiazd na świecie, takich jak Dua Lipa, sir Elton John, Fatboy Slim, Lady Gaga i Ariana Grande i wielu innych. Twórcy chętnie zwracają się do niego, by wprowadził do ich nagrań swój pozytywny styl disco.

Purple Disco Machine otrzymał w tym roku nagrodę Grammy za najlepszy remix. Docenienie jego wersji „It’s About Damn Time” Lizzo jest potwierdzeniem wpływu, jaki producent wywarł na dzisiejszą scenę, przywracając disco do głównego nurtu.

Wielki powrót The Rolling Stones

„Hackney Diamonds” to pierwszy album studyjny z premierowym materiałem od czasu wydanego w 2005 r. „A Bigger Bang”. The Rolling Stones od tego czasu nieustannie bili kolejne rekordy za sprawą wyprzedanych światowych tras koncertowych. W 2016 r. ukazał się nagrodzony Grammy krążek „Blue & Lonesome”. Zespół zaprezentował na nim nowe wersje bluesowych kawałków, które pomogły stworzyć brzmienie grupy. Album podbił listy sprzedaży na całym świecie. W ubiegłym roku Stonesi występowali w ramach trasy Sixty przed niemal ćwiartką miliona fanów. The Rolling Stones sprzedali łącznie ponad 250 mln albumów na całym świecie.

The Rolling Stones nagrali „Hackney Diamonds” w składzie: Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood. To pierwsza w dorobku zespołu współpraca z producentem i muzykiem Andrew Wattem.