Najlepsze rockowe koncerty, które odbyły się w Polsce w 2023 roku. Występy, które zapisały się w pamięci

2024-01-03 11:21

Trzy lata temu pandemia dosłownie rozbiła rynek koncertowy, który praktycznie zamarł. Wielu zadawało sobie pytanie, czy wszystko to da radę się jeszcze odrodzić, czy się podniesie. Przestrzeń organizacji koncertów powróciła jednak w wielkim stylu - także tu, do Polski. W 2023 roku mieliśmy okazję brać udział w występach prawdziwych legend!

Już wiemy, że szykuje się nam naprawdę piękny, jeśli patrzeć na aspekt koncertowy, 2024 rok. Nie da się ukryć, że pod tym względem mijający właśnie 2023 nie ma sobie absolutnie nic do zarzucenia. To właśnie w ostatnich miesiącach dane nam było, chociażby, brać udział w pierwszych polskich koncertach The War on Drugs czy Rancid, do tego, wszystko na to wskazuje, w czerwcu 2023 roku swój ostatni koncert w Polsce dała prawdziwa legenda shock rocka - zespół Kiss. Po sporej przerwie do naszego kraju powrócił też Peter Gabriel, a jako artysta solowy zaprezentował się Ville Valo. Nie można też zapomnieć o świetnych setach festiwalowych, na których to oczywiście nie zabrakło największych współczesnych gwiazd rocka. Równych sobie nie mają także Panie, z Beth Hart, Tori Amos, Lzzy Hale z Halestorm, Amy Lee z Evanescence, PJ Harvey, Allisą White-Gluz z Arch Enemy, Paniami z Butcher Babies oraz Björk na czele. Po wielkim skandalu w solową trasę wyruszył także Till Lindemann, który z pokazem zawitał do Katowic.

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Koncerty z 2023 roku w Polsce, o których nie możemy zapomnieć!

Które z tych wymienionych, i nie tylko, występów, szczególnie zapadały nam w pamięć? Sprawdź galerię na samej górze artykułu!