Ranking

Najlepsze albumy w dyskografii The Cure. Od nich zacznij przygodę z muzyką Roberta Smitha i spółki

Nie musimy nikogo przekonywać, że The Cure to legendarny zespół, który na swoim koncie ma wiele wspaniałych albumów. Postanowiliśmy więc bliżej przyjrzeć się dyskografii grupy, na której czele, od samego początku, stoi Robert Smith. I tak oto powstał ranking, w którym wskazaliśmy pięć najlepszych płyt tej grupy!

Oto najlepsze albumy w dyskografii The Cure [TOP5]

Formacja The Cure, która powstała pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, największe triumfy święciła w kolejnej dekadzie. Od samego początku na czele tego brytyjskiego zespołu stoi wokalista i gitarzysta Robert Smith. Bez wątpienia: charyzmatyczny frontman, którego nie da się pomylić z nikim innym. 

Gene Simmons - „Rock nic nie znaczy - teraz rządzi Taylor Swift”. Ma rację?

The Cure to kultowa grupa (również w Polsce!), która za swoje zasługi została w 2019 roku włączona do Rock and Roll Hall of Fame. W ciągu ponad 40 lat na rynku, zespół wydał trzynaście studyjnych albumów (dyskografię zamyka, na ten moment, krążek "4:13 Dream", który swoją premierę miał w 2008 roku; Smith, od jakiegoś już czasu, obiecuje, że kolejne wydawnictwo jest już na horyzoncie). 

Zanim jednak wspomniany album rzeczywiście się ukaże (grupa na koncertach, w 2022 i 2023, grała premierowe utwory), przyjrzyjmy się z bliska obecnej dyskografii. Postanowiliśmy wskazać 5 najlepszych krążków w dorobku The Cure, które, z czystym sumieniem, możemy polecić wszystkim osobom, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę właśnie z tym legendarnym zespołem. 

Jakie albumy z bogatego dorobku The Cure uwzględniliśmy w naszym rankingu? Tego dowiecie się z galerii umieszczonej na samej górze niniejszego artykułu. 

Poniżej dowiecie się więcej o albumie "Disintegration":

Listen on Spreaker.