Ranking

Najlepsze albumy w dorobku Depeche Mode. Oto nasz wybór

Depeche Mode to zespół kultowy, który od ponad 40 lat działa na rynku muzycznym. Grupa cały czas koncertuje w największych halach i na największych stadionach na świecie. Na swoim koncie ma piętnaście studyjnych albumów. W dyskografii nie brakuje krążków, które przeszły do historii. Postanowiliśmy więc wskazać te 5 najlepszych.

Najlepsze albumy Depeche Mode. Oto nasza "piątka"

Ciężko sobie wyobrazić historię muzyki bez Depeche Mode, czyli grupy, która miała ogromny wpływ na tysiące artystów. Zespół cieszy się statusem kultowym w wielu krajach. Najlepszym przykładem jest Polska. Ostatnie wyprzedane koncerty Depeszów nad Wisłą są na to najlepszym dowodem. Brytyjska formacja nie zamierza zwalniać i wciąż jest aktywna wydawniczo. W ubiegłym roku na rynku pojawił się piętnasty studyjny album DM zatytułowany "Memento Mori", który zebrał bardzo pochlebne recenzje zarówno ze strony fanów, jak i krytyków muzycznych. 

Depeche Mode - przełomowe single zespołu / Eska Rock

Od premiery "Memento Mori" zaraz minie rok. Jest to więc doskonała okazja, aby stworzyć zestawienie obejmujące najlepsze płyty w dorobku Depeche Mode. Jak możecie się domyślać: wybór nie był prosty. W końcu Dave Gahan i spółka mają na koncie sporo dobrego. Ostatecznie jednak wskazaliśmy na 5 albumów, które bardzo lubimy i możemy z czystym sumieniem polecić wszystkim osobom, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z twórczością popularnych Depeszów. 

Które studyjne albumy Depeche Mode wyróżniliśmy? Sprawdźcie w naszej galerii umieszczonej na samej górze artykułu.

Poniżej dowiecie się natomiast więcej o albumie "Black Celebration":

Listen on Spreaker.