galeria

Muzyka rockowa lat 2000. - Polska. Kultowe wydawnictwa z rodzimej sceny

2024-03-06 10:48

Historia polskiego rocka sięga końcówki lat 60-tych i od tamtego momentu przeszła bardzo dużo zmian w brzmieniu, charakterze i stylistyce. Co się działo w mocniejszych brzmieniach w latach dwutysięcznych? Muzycy starali się jak najbardziej odpowiedzieć na pytania i refleksje, jakie pojawiły się u ludzi na przełomie wieków.

Przełom wieków nie był łatwy dla społeczeństwa - ludzie stanęli przed nowym, nieznanym, niepoznanym, co wywołało nastroje melancholii, smutku, refleksji. Na taką kondycję człowieka próbowała odpowiedzieć kultura, w tym muzyka. Taka właśnie tematyka pojawiła się na wydawanych w latach dwutysięcznych albumach, zdecydowanie można stwierdzić, że w okresie tym twórcy położyli bardzo duży nacisk na słowo, zdając sobie sprawę z tego, jak duże posiada ono wartość. Muzycznie także było ciekawie - skupiając się na mocniejszych brzmieniach warto zwrócić uwagę, że szły one z duchem czasu. Twórcy zmieniali swoją stylistykę i choć nie zapominali o rockowych korzeniach, to zostały one mocno uwspółcześnione.

Muzyka rockowa lat 2000. - Polska. Tych płyt słuchamy do dziś

Polska muzyka rockowa lat 2000 - kluczowe płyty z tego czasu

Lata dwutysięczne to czas mocnych debiutów - swoje pierwsze płyty w tym okresie wydały takie zespoły jak Coma, Muchy czy Cool Kids of Death. Nie oznacza to, że artyści, których pierwsze wydawnictwa ukazywały się w poprzednich dekadach spoczęli na laurach - bardzo duży sukces komercyjny na przełomie wieków osiągnęła Budka Suflera, której płyty i kolejne single biły rekordy popularności. O jakich jeszcze albumach z lat dwutysięcznych nie można zapomnieć? Sprawdź naszą galerię na samej górze!

Poniżej za to sprawdź, które zagraniczne rockowe i metalowe krążki z lat 2000. są kluczowe!