Muchy ogłaszają gości, którzy pojawią się na ich 18-stce! Do tego grona dołącza prawdziwy miłośnik zabawy!

i

Autor: Materiały prasowe Muchy - goście na 18-stce zespołu

Muchy ogłaszają gości, którzy pojawią się na ich 18-stce! Do tego grona dołącza prawdziwy miłośnik zabawy!

2022-11-09 15:53

Już 26 listopada zespół Muchy będzie świętował 18-stkę w poznańskim klubie Tama. Drugim gościem tej hucznej urodzinowej imprezy będzie miłośnik zabawy, Zalewski! Dołącza on tym samym do Lecha Janerki, którego obecność na koncercie ujawniono już wcześniej. Bilety na koncert są nadal dostępne w sprzedaży na www.eventim.pl/goodtaste i www.ebilet.pl.

Urodzinowy koncert zespołu Muchy bez Zalewskiego nie miałby prawa się odbyć! Były członek grupy to obecnie jeden z najpopularniejszych artystów w Polsce, szturmem zdobywający listy przebojów i wyprzedający koncerty w największych obiektach w kraju. Dekadę temu podbijał sceny właśnie z Muchami, z którymi grał od 2012 do 2014 roku. W poznańskiej Tamie pojawi się u boku Lecha Janerki, pierwszego gościa specjalnego tego wyjątkowego koncertu.

Gdy zakładaliśmy ten zespół na 2-gim roku studiów, myślałem, że to zabawa na 2 - 3 lata, zanim nie sięgnie nas ręka dorosłości. Oczywiście, wszystko zawsze robiliśmy na serio i na 200%. Może to dzięki temu możemy teraz wspólnie poświętować ten szalony, jak na rokendrola staż! - wspomina Michał Wiraszko.

Muchy świętują 18-stkę!

18-stkę zespół postanowił uczcić koncertem w mieście, w którym wszystko się zaczęło. Już 26 listopada Muchy zagrają swoje największe przeboje, utwory uwielbiane przez fanów i te wydane na ostatnim albumie w Poznaniu, podczas koncertu w klubie Tama. „Bądźcie z nami - poświętujmy pełnoletniość i wszystkie wspaniałe rzeczy, które przytrafiły się w tym szaroróżowym roku, na czele z Fryderykiem! Miasto doznań zabrzmi tego dnia wyjątkowo”, zaprasza muzyk dodając, że koncert będzie zamykał pewien rozdział w historii grupy i będzie ostatnim przed dłuższą przerwą koncertem w rodzinnym mieście Much.

Goście na 18-stce Much!

Trudno byłoby wyobrazić sobie urodzinowy koncert Much bez Lecha Janerki, to od jego utworu „W naturze mamy ciągły ruch” wzięła się nazwa zespołu - „w naturze mamy ciągły ruch, więc żegnaj - zostałem prorokiem much”. „Niewykluczone, że te słowa wybrzmią 26 listopada w Tamie, ale kolejne karty odsłonimy w następnych tygodniach! To szczególna okazja także dlatego, że Lech Janerka niezwykle rzadko pojawia się gościnnie na koncertach innych artystów. Nie może Was zabraknąć”, mówi Michał Wiraszko.

W historii zespołu kluczową rolę odgrywał też Krzysztof Zalewski, który w Muchach spędził prawie 3 lata. W tym czasie współtworzył albumy „Chcecicospowiedziec” i „Karma market”. Z Michałem Wiraszko przyjaźnią się jeszcze dłużej, co zaowocowało m.in. tekstami piosenek na płycie „Złoto”. To właśnie spod pióra Zalewskiego i Wiraszko wyszły teksty do „Polsko” i „Uchodźco”, ten drugi napisali wspólnie z Jackiem Szymkiewiczem, czyli Budyniem.

Bilety na tę huczną 18-stkę trafiły do sprzedaży na www.eventim.pl/goodtaste i www.ebilet.pl.

To najlepsza Chemia jaka była kiedykolwiek!” - Łukasz Drapała w Esce ROCK!

Muchy powstały w 2004 roku, trzy lata później debiutowały kultowym już albumem „Terroromans”. W ciągu osiemnastu lat muzycznej działalności grupa wydała pięć studyjnych płyt, album koncertowy oraz z muzyką do filmu. Już debiutancką płytą zaskarbili sobie przychylność krytyków i podbili serca słuchaczy. Na przestrzeni lat zespół zdobywał wiele nominacji i nagród, a do kanonu polskiego rocka początków stulecia weszły takie utwory jak „Miasto doznań”, „Najważniejszy dzień”, „Przesilenie”, „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” czy w końcu „Szaroróżowe". Gdy w 2021 roku powrócili z albumem o tym samym tytule szybko okazało się, że czekały na nich tysiące fanów i branża muzyczna, która w maju 2022 roku nagrodziła album Fryderykiem w kategorii „Album - Rock”.

Lech Janerka to autor piosenek, które wrosły w język swoich czasów - „Jezu, jak się cieszę”, „Konstytucje”, „Rower”,  czy „W naturze mamy ciągły ruch” to tylko niektóre z nich. W 1979 roku założył zespół Klaus Mitffoch, w dorobku ma kilka studyjnych płyt i status legendy polskiej muzyki.

Krzysztof Zalewski to multiinstrumentalista, autor tekstów piosenek, kompozytor. We wrześniu 2020 roku wydał piąty studyjny album zatytułowany „Zabawa”, z którego pochodzą single „Annuszka” i tytułowa „Zabawa”. Na koncie ma liczne nagrody i wyróżnienia, w tym Fryderyka za Utwór Roku „Początek” i Album Roku Pop Alternatywny za płytę „Zabawa”. W 2021 roku, wspólnie z Andrzejem Markowskim, otrzymał Fryderyka w kategorii Producent Muzyczny Roku.