MTV VMA 2023 - znamy pierwsze gwiazdy, które wystąpią na wydarzeniu!

i

Autor: Materiały prasowe MTV: Znamy pierwsze gwiazdy, które wystąpią na scenie Video Music Awards 2023

MTV VMA 2023 - znamy pierwsze gwiazdy, które wystąpią na wydarzeniu!

2023-08-23 11:53

Demi Lovato, Karol G, Måneskin i Stray Kids to pierwsza ogłoszona grupa światowych sław muzyki, które wystąpią na żywo podczas gali Video Music Awards 2023 w nocy z wtorku na środę 13 września o godz. 2:00 CET w Prudential Center w New Jersey.

Demi Lovato

Wszechstronnie utalentowana, 14-krotnie nominowana do konkursu ikona, która powraca na scenę VMA po 6 latach, na kilka dni przed premierą swojego długo oczekiwanego albumu „REVAMPED” z rockowymi wersjami jej największych hitów. Demi ma na swoim koncie wiele niezapomnianych występów na gali VMA, w tym debiut sceniczny w 2015 roku z piosenką „Cool for the Summer” i występ w 2017 roku z utworem „Sorry Not Sorry”. Jest to wielokrotnie nagradzana piosenkarka, która w 2012 roku zdobyła statuetkę za „Najlepszy teledysk z przesłaniem”. W tym roku zawalczy w dwóch kategoriach: „Najlepszy teledysk – pop” i „Najlepszy teledysk ze społecznym przekazem”. 

Karol G 

Kolumbijska artystka światowego formatu KAROL G podczas swojego pierwszego występu na kultowej scenie MTV VMA zaprezentuje utwory z płyty „Bichota Season”. Piosenkarka zapisała się w historii jako pierwsza kobieta, która zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200 z albumem hiszpańskojęzycznym. Teraz, po zdobyciu 3 nominacji, w tym do tytułu „Artystki roku”, KAROL G przerwie swoją pierwszą stadionową trasę koncertową i powalczy o zwycięstwo na gali VMA.

Måneskin

Podbijający światową scenę rockową zespół Måneskin, po zeszłorocznym podwójnym debiucie na gali VMA, a także po historycznym zwycięstwie w kategorii „Najlepszy teledysk – muzyka alternatywna”, powróci na scenę MTV ze światową premierą nowego singla „HONEY (ARE YOU COMING?)”, który ukaże już 1 września. Z kolei ich najnowszy album „RUSH!” wkrótce przekroczy granicę 1 miliarda odsłon. W tym roku Måneskin zawalczy o nagrodę w kategorii „Najlepszy teledysk – rock”. Tym samym grupa została pierwszym włoskim zespołem nominowanym dwa lata z rzędu w głównej kategorii konkursu.

Stray Kids

Znani na świecie królowie K-Popu Stray Kids na gali VMA wystąpią po raz pierwszy i zaprezentują amerykańską premierę utworu pochodzącego z ich najnowszego, bijącego rekordy popularności albumu 5-STAR – „S-CLASS”. Zespół powalczy również o swoją pierwszą statuetkę Moonmana w kategorii „Najlepszy teledysk – K-Pop” – do której otrzymał nominację także w 2022 roku.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

MTV VMA 2023 - informacje

Wśród nominowanych triumfuje Taylor Swift z szansą na zgarnięcie 8 statuetek. Tuż za nią plasują się SZA (6), Doja Cat, Kim Petras, Miley Cyrus, Nicki Minaj, Olivia Rodrigo i Sam Smith (po 5), a także BLACKPINK, Diddy i Shakira (po 4).

Fani mogą głosować na swoich faworytów w 15 neutralnych pod względem płci kategoriach, w tym w najbardziej cenionej za „Teledysk roku”, prezentowanej przez Burger King®. Głosy można oddawać na stronie vote.mtv.com do piątku 1 września. Głosowanie na „Debiut roku” będzie aktywne do wtorku 12 września. Nominacje w kategoriach prezentowanych przez M&M'S® – „Zespół roku” i „Piosenka lata” zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Oficjalnymi sponsorami MTV VMA 2023 są: BACARDÍ® Rum, Burger King®, Clearblue®, DESCOVY®, Doritos®, HEINZ, M&M’S®, Swiffer i Toyota Motor North America.

Producentami wykonawczymi są Bruce Gillmer i współzałożyciel Den of Thieves, Jesse Ignjatovic. Współproducentem wykonawczym jest Barb Bialkowski. Alicia Portugal i Jackie Barba pełnią funkcję kierowników wykonawczych ds. produkcji. Wendy Plaut jest kierownikiem wykonawczym odpowiedzialnym za talenty gwiazd. Lisa Lauricella jest kierownikiem ds. talentów muzycznych.