Morcheeba

i

Autor: Materiały prasowe

Morcheeba - dlaczego 22 czerwca warto wybrać się do warszawskiej Stodoły na koncert legendy trip-hopu?

2022-06-07 16:10

Morcheeba wystąpi w Warszawie! Legenda trip-hopu już w czerwcu 2022 zagra w Klubie Stodoła! Premiera dziesiątego albumu zespołu to doskonała okazja, aby przyjść i usłyszeć nowe utwory na żywo. Dlaczego jescze warto wybrać sie na ten koncert? Odpowiadamy!

Morcheeba to bez wątpienia jeden z najważniejszych zespołów trip-hopowych wszech czasów. Grupę założyli w 1995 bracia Paul i Ross Godfrey oraz charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów Skye Edwards. W tym składzie zespół zasłynął jako twórcy ballad “Trigger Hippie” czy “Blindfold”, jednak największy sukces przyniosły im kompozycje “Rome Wasn't Built In A Day”, “The Sea”, czy “Otherwise”. Kariera Morcheeby trwa już ponad ćwierć wieku. W 2020 roku formacja nie mogła koncertować, co pozwoliło Skye Edwards i Rossowi Godfreyowi na spokojną pracę nad nowymi kompozycjami i ich studyjne doszlifowanie. Owocem tej pracy jest album "Blackest Blue", który ujrzał światło dzienne w lipcu 2021. Teraz zespół wyruszył w trasę, by promować swoje najnowsze wydawnictwo. Punktem na trasie jest oczywiście Polska! Dlaczego warto wybrać się na ten koncert?

Wywiadówka: Mery Spolsky

1. Kultowy zespół

Morcheeba to legenda, którą przynajmniej raz w życiu trzeba zobaczyć i przede wszystkim posłuchać na żywo! Wystarczy odpalić pierwszy lepszy live na YouTube, by zobaczyć jaki niesamowity klimat buduje zespół podczas wykonywania swoich kompozycji.

2. Skye Edwards

Morcheeba to również niesamowita charyzmatyczna wokalistka. Skye Edwards opuściła zespół w 2003 roku, ale 7 lat późnie powróciła do składu i ponownie pokazała swoje wokalne umiejętności. Współpracowała również z Marcen Collinem (Nouvelle Vague), który skompilował głośny album składający się z popularnych piosenek z filmów z lat 80. Skye zaśpiewała tam m.in. utwory Blondie i Duran Duran. Jej wykonanie "Feel Good" od Gorillaz również skradło serca milionów słuchaczy! Teraz zamierza oczarować polską publiczność. Czy tak się stanie? Przekonamy się 22 czerwca 2022 w Klubie Stodoła.

Sonda
Lubisz chodzić na koncerty?

3. Premiera dziesiątego albumu i legendarne szlagiery

Koncert w Warszawie to jedyna okazja na posłuchanie repertuaru Morcheeby na żywo. Wiemy już, że nie zabraknie kultowych szlagierów i numerów z nowej płyty. Premiera 10. albumu, to doskonały pretekst, aby wybrać się właśnie na ten koncert.

Morcheeba 2022 - BILETY, WARSZAWA, DATA KONCERTU 

Już 22 czerwca 2022 Morcheeba zaprezentuje materiał z płyty "Blackest Blue", jak również swoje największe hity w Klubie Stodoła. Bilety na warszawski koncert trafiły już do sprzedaży na www.stodola.pl oraz www.ticketclub.pl.