Miley Cyrus w nowej wersji “Psycho Killer”! Klasyk Talking Heads w zaskakującym wydaniu!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Noua Unu Studio/ANGELA WEISS/AFP/East News Miley Cyrus wydała własna wersję utworu "Psycho Killer"

muzyczne nowości

Miley Cyrus w nowej wersji “Psycho Killer”! Klasyk Talking Heads w zaskakującym wydaniu!

2024-05-20 11:44

O tym, że Miley Cyrus nagrała własną wersję jednej z najbardziej rozpoznawalnych kompozycji Talkinh Heads mówiło się już od dawna, a sama wokalista zagrała nawet ten przebój na jednym z kameralnych występów Teraz, wraz z wydaniem albumu "Everyone's Getting Involved: A Tribute to Talking Heads' Stop Making Sense", nowa wersja "Psycho Killer" oficjalnie ujrzała światło dzienne!

Miley Cyrus ma za sobą naprawdę udany czas - artystka wydała w ubiegłym roku singiel Flowers, który stał się ogromnym przebojem na całym świecie i zapewnił jej dwie statuetki Grammy. Popowy hit był nową jakością w brzmieniu artystki, która na poprzednim wydawnictwie, Plastic Hearts z 2020 roku, zaprezentowała swoją ostrzejszą, rockowo-gitarową odsłonę.

Fakty są takie, że mocniejsze klimaty od zawsze grają Miley w duszy, a współprac z nią chętnie podejmują się legendy tego świata, by wspomnieć chociażby Stevie Nicks, Joan Jett, Billy'ego Idola czy Davida Byrne'a z Talking Heads. Ta dwójka wystąpiła razem na  organizowanym przez Cyrus dwa lata temu Sylwestrze, gdzie wykonała wspólnie Let's Dance Davida Bowie. Teraz, nieco ponad rok później, wokalistka sięgnęła po jeden z największych klasyków Talking Heads.

Czy Miley Cyrus ma rockową duszę Dobrze Rockuje #6

"Psycho Killer" w nowym wydaniu!

W piątek 17 maja na rynku ukazał się tribute album Everyone's Getting Involved: A Tribute to Talking Heads' Stop Making Sense, na który trafiły covery klasyków z repertuaru Talking Heads. Wydawnictwo ujrzało światło dzienne przy okazji przypadającego na ten rok 40-lecia kultowego filmu koncertowego i płyty live Stop Making Sense grupy. Już od zapowiedzi projektu wiadomo było, że jedną z artystek, zaproszonych do nagrań była właśnie Cyrus. Choć początkowo tracklista wydawnictwa nie była znana, to od początku plotkowano, że to właśnie Miley nagrała na jego potrzeby cover słynnego Psycho Killer, tym bardziej, że gwiazda jakiś czas temu zaśpiewała ten utwór na żywo.

Choć jeszcze przed premierą Everyone's Getting Involved... światło dzienne ujrzały nowe interpretacje Burning Down the House, Take Me to the River i Girlfriend Is Better, wykonywane odpowiednio przez Paramore, Lorde i girl in red, to nowe wydanie jednego z najbardziej rozpoznawalnych utworów Talking Heads poznaliśmy dopiero 17 maja. Nie da się ukryć, że cover Miley Cyrus sprawia, że kultowe Psycho Killer nabrało zupełnie nowego ducha i brzmi niczym zupełnie inna kompozycja, nie przypominając nowofalowego klasyka z lat 70. Posłuchaj tej wersji poniżej!

Oto nasz wybór najważniejszych rockowych krążków z lat 70.