Mike Shinoda (Linkin Park) zdradził, dlaczego “Lost” nie trafił na tracklistę “Meteory”: “Miał taką samą intensywność jak...”

i

Autor: Mike Shinoda/agefotostock/East News Dlaczego "Lost" nie znalazł się na albumie "Meteora" Linkin Park?

Mike Shinoda (Linkin Park) zdradził, dlaczego “Lost” nie trafił na tracklistę “Meteory”: “Miał taką samą intensywność jak...”

2023-02-14 12:44

W piątek 10 lutego swoją premierę miał wyczekiwany, nigdy wcześniej niewydany utwór od Linkin Park. Kawałek, zatytułowany "Lost' oficjalnie zapowiedział rocznicowe wydanie płyty "Meteora", na którym znajdzie się więcej tego typu smaczków. Ale dlaczego w ogóle kompozycja ta nie trafiła na regularną edycję płyty z 2003 roku? Mike Shinoda wyjaśnia.

W marcu tego roku minie dokładnie dwadzieścia lat od premiery drugiego albumu studyjnego Linkin Park. Mowa o świetnie przyjętym krążku Meteora, z którego pochodzą tak kultowe kompozycje, jak Numb czy Faint. Na początku lutego grupa oficjalnie zapowiedziała, że światło dzienne ujrzy niepublikowany nigdy dotąd utwór Lost, nagrany w trakcie sesji nagraniowych do Meteory. Miał on swoją premierę w piątek 10 lutego, zobrazował go teledysk, którego współautorem jest Polak, Maciej Kuciara. Numer oficjalnie zapowiedział rocznicowe wydanie drugiej płyty zespołu, które ukaże się 7 kwietnia. 

Dlaczego "Lost" nie znalazł się na trackliście "Meteory"?

Utwór został bardzo ciepło przyjęty przez fanów, którzy natychmiast zaczęli zadawać sobie pytanie - dlaczego nie znalazł się on na regularnym wydaniu Meteory z 2003 roku? Wątpliwości postanowił rozwiać Mike Shinoda. Raper i kompozytor udzielił wywiadu dla Audacy, w którym zdradził, że na samym początku Lost wskazywany był przez cały zespół jako obowiązkowa pozycja na płycie. Dlatego też został on odpowiednio zmiksowany i zremasterowany. Ostatecznie zdecydowano się go odrzucić na rzecz kawałka Numb, gdyż obie te kompozycje poruszają podobne tematy i maja taką samą intensywność emocjonalną. Shinoda zaznaczył jednak, że kawałek nie był w żaden sposób zmieniany przed ponownym wywiadem, w związku z czym ma on prawdziwy klimat Meteory. 

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Był bardzo blisko znalezienia się na płycie… Ale w pewnym momencie prac układasz piosenki w danej kolejności, tak, aby wybrać te najlepsze, a pozostałe umieścić na dole. Właśnie po tej stronie znalazł się "Lost ”. A jedynym powodem, dlaczego tak się stało, był fakt, że brzmiał on, miał taką samą intensywność jak "Numb" - powiedział Shinoda w wywiadzie.