Linkin Park i Lost - niewydany dotąd utwór z wokalem Chestera Benningtona już dostępny!

i

Autor: Materiały prasowe Nowy numer od Linkin Park już dostępny!

Linkin Park i "Lost" - niewydany dotąd utwór z wokalem Chestera Benningtona już dostępny! Za teledysk odpowiada Polak!

2023-02-10 9:29

W piątek 10 lutego nastąpiło to, na co od wielu miesięcy czekało wielu fanów Linkin Park. Do sieci trafił zupełnie nowy, nigdy wcześniej niepublikowany utwór formacji, zatytułowany "Lost"! Kawałek, w którym słychać wspaniały wokal Chestera Benningtona, oficjalnie zapowiedział rocznicową edycję albumu "Meteora". Co wiadomo na temat projektu?

Już kilka tygodni temu zespół Linkin Park dał do zrozumienia swoim fanom, że nie ma zamiaru zostawić dwudziestolecia albumu Meteora bez żadnej reakcji. Wydawało się, że wszystko stanie się jasne, gdy oficjalna strona internetowa grupy zmieniła stylistykę na tę, inspirowaną wczesnymi latami 2000. i wystartował na niej odliczający czas zegar. Fani liczyli, że wraz z jego zatrzymaniem się albo otrzymają szczegóły rocznicowej edycji wydawnictwa, albo światło dzienne ujrzy archiwalny utwór. Zespół jednak postanowił się nieco zabawić i udostępnił jedynie tajemniczą grę. Kilka dni później oficjalnie już ogłosił, że w piątek 10 lutego ukaże się niewydany dotąd utwór, powstały w czasie sesji nagraniowych do Meteory, zatytułowany Lost. 

"Lost" - nowy utwór od Linkin Park już dostępny! Teledysk stworzył Polak, Maciej Kuciara!

Kawałek jest już dostępny do odsłuchu! Powstał do niego także specjalny, animowany klip, stworzony przez artystkę Pplpleasr i Polaka, Macieja Kuciarę! Duet stworzył wspólnie wyjątkowe, animowane wideo, które idealnie oddaje klimat utworu.

Maciej Kuciara jest polskim artystą koncepcyjnym i ilustratorem. Od lat tworzy on wizualizacje do najpopularniejszych gier i animowanych filmów na świecie. Ma on na koncie współprace z takimi firmami jak Platige Image, Marvel, Fox,Universal Pictures,Warner Bros czy CD Project RED. Pracował także w studiu gier komputerowych Naughty Dog w Kalifornii. 

Dwudziestolecie "Meteory" - szczegóły wydawnictwa

Rocznicowe, rozszerzone wydanie Meteory trafi do sprzedaży 7 kwietnia. W skład limitowanych boksów wejdą: cztery płyty CD, trzy DVD i pięć płyt winylowych, a także 40-stronicowa książka, ponadgabarytowy plakat ściany „Meteory”, litografia Delty (ulicznego artysty, który pojawia się na okładce płyty), arkusz retro naklejek Linkin Park i szablon ich klasycznego logo. Mike Shindoa zdradził, że na nowej wersji płyty, która trafi do regularnej sprzedaży, znajdzie się więcej niepublikowanych wcześniej kompozycji zespołu, m.in. niewydane wcześniej wersje demo utworów i inne muzyczne rarytasy. Wersja cyfrowa będzie wzbogacona o dwa pełnometrażowe albumy koncertowe – jeden nagrany w Teksasie, a drugi w Nottingham – oraz zestaw 14 „zaginionych demówek” - niewydanych dotąd utworów z wokalem Chestera, ich lista poniżej.

Lost Demos

 1. ‘Lost’
 2. ‘Fighting Myself’
 3. ‘More The Victim’
 4. ‘Massive’
 5. ‘Healing Foot’
 6. ‘A6 (Meteora|20  Demo)’
 7. ‘Cuidado (Lying From You Demo)’
 8. ‘Husky (Hit The Floor Demo)’
 9. ‘Interrogation (Easier To Run Demo)’
 10. ‘Faint (Meteora|20  Demo)’
 11. ‘Plaster 2 (Figure.09 Demo)’
 12. ‘Shifter (From The Inside Demo)’
 13.  ‘Wesside’
 14. ‘Resolution’
Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?