Depeche Mode prezentują KOLEJNY singiel z nowej płyty! Tak brzmi My Cosmos Is Mine!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Anton Corbijn Nowa kompozycja od Depeche Mode

Depeche Mode i "Ghosts Again" - wyczekiwany utwór i teledysk z albumu "Memento Mori" już dostępne!

2023-02-09 17:40

Fani Depeche Mode czekali na tę chwilę od kilku miesięcy, a jeszcze mocniej od co najmniej dwóch tygodni. Wyczekiwany utwór "Ghosts Again" jest już dostępny! Punktualnie o godzinie 17:00 światło dzienne ujrzał także teledysk, promujący pierwszy singiel z nadchodzącego albumu "Memento Mori"! Zobaczcie i posłuchajcie już teraz!

Pod koniec stycznia stało się jasne, że wyczekiwana, muzyczna nowość do Depeche Mode zbliża się wielkimi krokami. Choć fragmenty, a nawet wersja demo utworu Ghosts Again, krążyły w sieci od października, to fani wyczekiwali na oryginalną wersję. Gdy pod koniec stycznia na stronie zespołu wystartował zegar, wszyscy liczyli na to, że w piątek 3 lutego w końcu usłyszymy kompozycję. Tak się jednak nie stało, a Dave Gahan i Martin Gore dopiero ogłosili, że utwór, wraz z teledyskiem, ukażą się dokładnie w czwartek 9 lutego o godzinie 17:00 czasu polskiego. Czas oczekiwań zakończył się - zapraszamy do słuchania i oglądania Ghosts Again poniżej! Wideo nawiązuje do legendarnego filmu Siódma pieczęć Ingmara Bergmana z 1957 roku - przekonajcie się sami!

Nowy album i trasa Depeche Mode

Po śmierci Andy'ego Fletchera pod znakiem zapytania stanęła dalsza działalność Depeche Mode. W sierpniu 2022 roku Dave i Martin udostępnili jednak zdjęcie ze studia nagraniowego, jasno dając do zrozumienia, że będą tworzyć dalej. W październiku zaś odbyła się konferencja prasowa, na której ogłoszono nie tylko album Memento Mori, który ukaże się 24 marca, ale także ogólnoświatową trasę koncertową. Klasyczne utwory grupy, a także materiał z nowej płyty, będzie można usłyszeć w Polsce na dwóch koncertach - 2 sierpnia na warszawskim Stadionie Narodowym i 4 sierpnia w krakowskiej TAURON Arenie!

Płyta została wyprodukowana przez Jamesa Forda i Martę Salogni. Kolekcja składa się z 12 utworów obejmujących różnorodne nastroje: od złowrogiego początku – paranoi i obsesji – do ostatecznego rozwiązania – katharsis i radości – ze wszystkimi punktami pomiędzy.

"Memento Mori" tracklista

 1. My Cosmos Is Mine
 2. Wagging Tongue
 3. Ghosts Again
 4. Don’t Say You Love Me
 5. My Favourite Stranger
 6. Soul With Me
 7. Caroline’s Monkey
 8. Before We Drown
 9. People Are Good
 10. Always You
 11. Never Let Me Go
 12. Speak To Me

"Ghosts Again" oddaje idealną równowagę melancholii i radości”, komentuje z uznaniem Gahan. Gore wyznaje: Rzadko nagrywamy piosenkę, która prędko mi się nie nudzi – jestem podekscytowany, że możemy się nią podzielić.

Depeche Mode na dwóch koncertach w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Depeche Mode - jak dobrze znasz angielską legendę muzyki? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Pod jaką nazwą początkowo działał zespół?