Mike Kerr, St. Vincent

i

Autor: Wikimedia Commons/Dena Flows, mat. prasowe

Wypowiedzi muzyków

Mike Kerr (Royal Blood) uważa, że St. Vincent to jedna z najlepszych współczesnych gitarzystek. "Ma w sobie coś z Jeffa Buckleya"

Mike Kerr, wokalista i basista formacji Royal Blood, jest pod wrażeniem St. Vincent i jej umiejętności gry na gitarze. Muzyk porównał zresztą artystkę do Jeffa Buckleya.

Mike Kerr (Royal Blood) jest pod wrażeniem St. Vincent

St. Vincent to amerykańska multiinstrumentalistka i piosenkarka, która ma na koncie już siedem studyjnych albumów. W tym roku wydała krążek "All Born Screaming", który zebrał bardzo pochlebne recenzje zarówno ze strony fanów, jak i krytyków muzycznych. 

Pod wrażeniem artystki jest także niewątpliwie Mike Kerr, basista i wokalista zespołu Royal Blood. Muzyk uważa, że St. Vincent jest obecnie jedną z najlepszych gitarzystek na świecie. 

"Bohemian Rhapsody" to rockowy utworów wszech czasów? Tak twierdzi znany muzyk!

Myślę, że ma ona coś z Jeffa Buckleya. Posiada ogromną wiedzę, jeśli chodzi o teorię muzyki, ale potrafi także zawrzeć w swoich riffach i utworach bardzo subtelne i gustowne rzeczy. Należy do osób, które miały współcześnie największy wpływ na moją grę, ponieważ jest niesamowicie kreatywna – powiedział Kerr w wywiadzie dla "Guitar World". 

Wspomniany album St. Vincent ukazał się na rynku pod koniec kwietnia 2024 roku. To pierwszy krążek artystki, który sama w pełni wyprodukowała. Na "All Born Screaming" nie zabrakło gości. St. Vincent wsparł m.in. Dave Grohl, lider Foo Fighters, który zagrał na perkusji. Co ciekawe, na albumie udziela się ponadto Josh Freese, czyli obecny pałker FF. 

Michael Jackson świetnie odnajdywał się w rocku. Oto 5 dowodów: