St. Vincent i Leonard Cohen

i

Autor: Rex Features/East News, AFP/EAST NEWS

Wiadomości

St. Vincent ostro o coverach "Hallelujah" w programach talent-show. "Najgorsza rzecz na świecie"

St. Vincent w jednym z ostatnich wywiadów dość krytycznie wypowiedziała się na temat coverowania słynnego utworu Leonarda Cohena przez uczestników programu typu talent-show. – To jest po prostu najgorsza rzecz na świecie – nie ma wątpliwości artystka.

St. Vincent ostro o coverach "Hallelujah" w programach talent-show

St. Vincent, amerykańska multiinstrumentalistka i piosenkarka, ostatnio dość krytycznie wypowiedziała się na temat coverów legendarnego utworu "Hallelujah" Leonarda Cohena z 1984 roku. Chodzi głównie o te wykonywane przez uczestników w programach typu talent-show. 

Nie da się ukryć, że to najczęściej wykonywany przez innych utwór z bogatej dyskografii Cohena. Choć "Hallelujah" w momencie premiery nie osiągnęła  sukcesu, to później zyskała wielką popularność, która tak naprawdę trwa do dziś. Dowodem są chociażby wspomniane wykonania w popularnych programach telewizyjnych. 

Najsłynniejsze kompozycje "Króla rock and rolla". Dzięki nim stał się legendą!

Artystka w rozmowie dla BBC Radio przyznała, że "Hallelujah" to "absolutne arcydzieło" i wspomniała, że ​​napisanie tego utworu zajęło Cohenowi "wiele lat". St. Vincent nie jest jednak, delikatnie rzecz ujmując, fanką telewizyjnych coverów tej słynnej kompozycji. 

Piosenka opowiada o komplikacjach, jakie wiążą się z życiem. O agonii, ekstazie i wszystkim, co jest związane z tym konfliktem. Czy wiesz, że przez pewien czas ten utwór uczestnicy chętnie wykonywali w "American Idol"? Ludzie śpiewali to w "American Idol" [artystka imituje nieznośny ton głosu - przyp. red.]: "Haaalelujah! Alleluuuujah!". To jest po prostu najgorsza rzecz na świecie. Tak, zdecydowanie – powiedziała St. Vincent we wspomnianym wywiadzie radiowym. 

Jeśli chodzi o covery "Hallelujah", to do historii przeszły tak naprawdę dwie. Pierwszy był John Cale, który w 1991 nagrał całość z myślą o albumie w hołdzie Cohenowi "I'm Your Fan" (później wykorzystano tę wersję wykorzystano w filmie "Shrek"). W 1994 roku natomiast swoją wersję "Hallelujah" umieścił na albumie "Grace" Jeff Buckley. 

St. Vincent powraca z nowym albumem

Przypomnijmy, że w tym roku St. Vincent wyda nowy album. Krążek zatytułowany "All Born Screaming" ukaże się na rynku 26 kwietnia. Będzie to pierwszy album artystki, który sama w pełni wyprodukowała. Na "All Born Screaming" nie zabraknie także gości. St. Vincent wsparł m.in. Dave Grohl, lider Foo Fighters, który zagrał na perkusji.

Najsmutniejsze piosenki w historii muzyki. TOP10: