St. Vincent

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

"Posiądę Cię na zawsze..." - St. Vincent przedstawia kolejny singiel z nadchodzącej płyty!

2024-03-28 19:43

Tak obiecuje St. Vincent w ognistym „Flea”, drugim utworze zapowiadającym jej siódmy, pełnometrażowy album. Nowa płyta trzykrotnej zdobywczyni nagrody GRAMMY, „All Born Screaming”, ukaże się 26 kwietnia nakładem Total Pleasure Records we współpracy z Virgin Music Group.

We „Flea” St. Vincent nie tylko zaśpiewała, ale również nagrała wszystkie instrumenty z wyjątkiem perkusji i basu – którymi zajmują się odpowiednio Dave Grohl i Justin Meldal-Johnsenw. Dzięki temu piosenka płonie drapieżnym pożądaniem, napędzanym wybuchowym rytmem i rozgrzanymi do czerwoności partiami gitar. Utworowi towarzyszy lyric video prezentujące nagrania zza kulis sesji nagraniowej albumu. „Flea” odsłania nowy wymiar emocjonalnie apokaliptycznego longplaya, będąc monumentalnym następcą „poruszającego industrialnym brzmieniem” (The New York Times), pierwszego singla, „Broken Man”. Który to już drugi tydzień spędza na pierwszym miejscu listy najczęściej odtwarzanych utworów w Alternative Radio i wciąż zbiera pochwały krytyków.

Najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów

Szczegóły wydawnictwa

„All Born Screaming”, pierwsza płyta samodzielnie wyprodukowana przez St. Vincent, to zaproszenie do przetestowania granic tego, co jest możliwe. Album powstał z pomocą grupy wspaniałych przyjaciół – w studiu pojawili się Dave Grohl, Rachel Eckroth, Josh Freese, Mark Guiliana, Cate Le Bon, Justin Meldal-Johnsen, Stella Mogzawa i David Ralicke – będąc najczystszą jak dotąd realizacją wizji St. Vincent. Materiał zmiksował Cian Riordan, a lista utworów prezentuje się następująco:

  1. Hell is Near
  2. Reckless
  3. Broken Man
  4. Flea
  5. Big Time Nothing
  6. Violent Times
  7. The Power’s Out
  8. Sweetest Fruit
  9. So Many Planets 
  10. All Born Screaming (featuring Cate Le Bon)

Poniżej sprawdź nasz wybór najważniejszych kobiecych albumów wszech czasów!

Listen on Spreaker.