St. Vincent powraca z nowym albumem. Usłyszymy na nim Dave'a Grohla

i

Autor: Facebook/St. Vincent, Oli SCARFF/AFP

Wiadomości

St. Vincent powraca z nowym albumem. Usłyszymy na nim Dave'a Grohla

W kwietniu ukaże się nowy album St. Vincent. Poznaliśmy właśnie utwór promujący krążek "All Born Screaming". Wiadomo także, że usłyszymy na nim plejadę gwiazd. Wśród nich jest m.in. Dave Grohl z Foo Fighters.

Nowy album St. Vicent zapowiedziany

St. Vincent, amerykańska multiinstrumentalistka i piosenkarka, w tym roku wyda nowy album. Poznaliśmy pierwsze szczegóły krążka zatytułowanego "All Born Screaming", który na rynku ukaże się 26 kwietnia. 

Całość promuje utwór "Broken Man", do którego powstał także teledysk. Wideoklip został wyreżyserowany przez Alexa Da Corte. Możecie się z nim zapoznać poniżej: 

Na płycie znajdziemy 10 utworów. Tak prezentuje się tracklista:

  1. Hell is Near
  2. Reckless
  3. Broken Man
  4. Flea
  5. Big Time Nothing
  6. Violent Times
  7. The Power’s Out
  8. Sweetest Fruit
  9. So Many Planets
  10. All Born Screaming (feat. Cate Le Bon)

Warto nadmienić, że to będzie pierwszy album artystki, który sama w pełni wyprodukowała. Na "All Born Screaming" nie zabraknie także gości. St. Vincent wsparł m.in. Dave Grohl, lider Foo Fighters, który zagrał na perkusji. Jego partie możemy usłyszeć chociażby we wspomnianym "Broken Man". Co ciekawe, na albumie udziela się ponadto Josh Freese, czyli obecny pałker FF. 

Okładka siódmego albumu St. Vincent wygląda natomiast tak:

St. Vincent

i

Autor: mat. prasowe

Artystka, w rozmowie z magazynem "Mojo", przyznała, że na albumie pojawi się "sporo gitar". – Lubię myśleć o tej płycie, jak o popie po zarazie. Jest w niej dużo o niebie i piekle – w sensie metaforycznym. I to jest właściwe. Powiedziałabym, że siedzenie samotnie w studiu przez tyle godzin, jest piekłem – dodaje.